מתכוננים לפתיחת השמיים: בנתב"ג מקימים מערך לבדיקות קורונה

המערך שיוקם יבדוק לא פחות מ-800 נוסעים בשעה, והתשובות יוחזרו לנוסעים עד 14 שעות מרגע הדגימה ■ הנוסעים יידרשו להגיע לשדה כ-72 שעות לפני הטיסה עבור הדגימה, שתתבצע בפורמט של "דרייב אין" - היישר מהרכב

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתב"ג, באפריל. למצולמים אין קשר לכתבה
נתב"ג, באפריל. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: תומר אפלבאום
הדר קנה
הדר קנה

כחלק מההיערכות לחזרת הטיסות לחו"ל, רשות שדות התעופה פירסמה היום (חמישי) מכרז להקמת מעבדת קורונה בנתב"ג, שתפעל על פי הנחיות משרד הבריאות והמתווה לפתיחת השמיים ב-16 באוגוסט. אתמול הסמיך קבינט הקורונה את שר הבריאות יולי אדלשטיין, שרת התחבורה מירי רגב, שר החוץ והמל"ל גבי אשכנזי, בהתייעצות עם משרדי הממשלה הרלוונטיים, לקדם את המתווה, שיובא בהקדם לאישור הקבינט.

הזוכה במכרז החדש יתחייב להקים מערך בדיקות קורונה בנתב"ג עד 45 יום מרגע חתימת החוזה עמו. על פי פרטי המכרז, מערך הבדיקות יחויב בבדיקות של לא פחות מ-800 נוסעים בשעה, ובמסגרת המכרז יתחייב הזוכה לאפשר את תוצאת הבדיקה והחזרתה לנוסע עד 14 שעות מרגע הדגימה.

משרד התחבורה ורשות שדות התעופה עידכנו כי ניהול תהליך הרישום ותוצאות הבדיקה יבוצעו באפליקציה שיורידו הנוסעים. בסמוך לטרמינל 3 (הפועל לבדו כרגע) יוקם שטח ייעודי עבור נוסעים היוצאים מהארץ, שבו יוקמו במסגרת המכרז עמדות לקיחת דגימה מנוסעים באמצעות "דרייב אין" - היישר מהרכב.

הנוסעים היוצאים לחו"ל יגיעו לצורך הבדיקה לשדה כ-72 שעות טרם הטיסה לשם לקיחת דגימה (בדיקת PCR), שתתבצע בהתאם להנחיות המתבקשות בכל המדינות. נוסעים נכנסים לארץ יוכלו לבצע בדיקה דומה במעבדה בנתב"ג, וגם הם יזכו למענה עד 14 שעות מהבדיקה.

מטוסי אל על מקורקעים בנתב"גצילום: Ariel Schalit/אי־פי

הזוכה במכרז לא יוכל להשתמש במעבדה קיימת המבצעת בדיקות עבור משרד הבריאות, לרבות השימוש בכוח אדם, ציוד, מטושים וחומרים כימיים המשמשים את מערך הבדיקות של משרד הבריאות - והוא יחויב בהקמת המעבדה והמערך באופן עצמאי, ובשימוש בכוח אדם ובציוד ייעודים למערך. במסגרת המכרז יוכלו להשתתף מציעים שלהם יש יכולת הקמת מעבדה, וכן גורם שיציג הסכם חתום עם גורם המפעיל מעבדה מורשית או גורם המפעיל בעצמו מעבדת קורונה.

המכרז להפעלת מערך הבדיקות הנו למשך 3 שנים רצופות, עם תקופת הארכה לשנתיים נוספות. במצב שבו יפחת הביקוש לבדיקות קורונה מכל סיבה שהיא (מציאת חיסון או כל אמצעי אחר), יהיו רשאים הצדדים להפסיק את ההתקשרות.

המכרז יכלול אפשרות הרחבה לנמל התעופה "רמון" ולכלל המעברים למעבר נוסעים בניהול רשות שדות התעופה. כמו כן, רשות שדות התעופה לא תגבה דמי זיכיון על השימוש בשטחי המעבדה, על מנת להוזיל עלויות לנוסעים. במכרז הוכנס סעיף תחרותי על המחיר לצרכן. נמלי התעופה רמון ונתב"ג פועלים כבר כיום על פי כלל הנחיות התו הכחול שאישר משרד הבריאות.

שרת התחבורה, מירי רגב, אמרה: "אנו נערכים לביצוע בדיקות הקורונה בנתב"ג ובכפוף למתווה הסופי שיאושר על ידי ועל ידי שר הבריאות יולי אדלשטיין, ובשיתוף עם שר החוץ גבי אשכנזי. אין ספק שהתעופה הישראלית חייבת לחזור. כזכור, קיבלתי לכך אור ירוק מראש הממשלה ואנו ממשיכים בהיערכותנו להפעלת התעופה הישראלית. עם הסיכום על המתווה נציג אותו לציבור על מנת שכל אחד יוכל להחליט באשר לנסיעות לחו"ל בתקופת הקורונה, בהתאם לדרישות שייגזרו ממתווה התעופה המאושר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"