בעקבות הוראת משרד הבריאות: האחים נקש סוגרים 6 בתי מלון

ברשתות ישרוטל ופתאל יגישו את הארוחות בחדרי האוכל יבהפרדה לקבוצות עד 100 איש. בישרוטל יהיה ניתן לקבל ארוחות בוקר לחדר ללא תשלום

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורכידאה אוקיינוס  הרצליה
אורכידאה אוקיינוס הרצליהצילום: אסף פינצ'וק
הדר קנה
הדר קנה

ענף התיירות ספג אתמול מהלומה קשה בעקבות ההוראות המחמירות של משרד הבריאות על איסור התקהלות. בעקבות ההחלטה, ייסגרו 6 בתי מלון מקבוצת ג'ורדאש של האחים אבי, ג'ו ורפי נקש: מלון האופרה תל אביב, אורכידאה תל אביב, הרברט סמואל ירושלים, אוקיינוס הרצליה, אורכידאה אילת ורויאל שנגרילה איל. בנוסף, 100 בתי מלון ברחבי הארץ נסגרים בשעה זו, וכ-100 נוספים ייסגרו ביום ראשון.

בתי המלון האחרים של רשת נקש - בסטאי תל אביב, סטאי כנרת, בית בגליל בוטיק, מילוס ים המלח והרברט סמואל הריף באילת - יישארו פתוחים. מהרשת נמסר כי ארוחות בחדר האוכל יוגשו במשמרות, בכדי להקפיד על ההנחיה של מניעת התקהלות של לא יותר מ-100 איש במרחב אחד. מעבר לכך על פי הודעת הרשת, ניתנה אפשרות למזמינים לבטל את ההזמנה עד 48 שעות טרם הגעתם ללא דמי ביטול.

ההחלטה על איסור התקהלויות של יותר מ-100 איש מהווה מכה כואבת לענף התעופה והתיירות הישראלי, שנפגע עוד קודם לכן ממשבר הקורונה. מלונאים, שניסו בימים האחרונים להעלות את תפוסות בתי המלון מהשפל באמצעות מבצעים והנחות, יצטרכו להתמודד עם גל ביטולים נוסף. הם ייאלצו להחליט אם בכלל להפעיל חלק מבתי המלון - תוך כדי הקפדה על תפוסה מוגבלת. סביר כי הישראלים עצמם, כפי שראינו בימים האחרונים, יצביעו ברגליים.

רשתות ישרוטל ופתאל הודיעו כי הארוחות בחדרי האוכל יוגשו בהפרדה לקבוצות עד 100 איש. כמו כן, בישרוטל יהיה ניתן לקבל ארוחות בוקר לחדר ללא תשלום בתיאום מראש - והכניסה לשטחים הציבוריים תהיה בהתאם לשיקול הדעת של האורחים.

התאחדות המלונות טענה כי זו "מכה קשה נוספת לתעשיית המלונות המוכה. המלונאים מבינים כעת כי הממשלה הכריזה עליהם מלחמה ואחרי חיסול התיירות מחו"ל פוגעים כעת קשה גם בתיירות הפנים. הממשלה פוגעת ועליה לשלם ומהר. ממשלת ישראל חייבת לחשוב גם על היום שאחרי הקורונה והיום היא פוגעת קשה שוב במנועי הצמיחה".

על פי ההתאחדות, אובדן ההכנסות לענף המלונאות הוא כ-500 מיליון שקל בממוצע בכל חודש, בשל מחיקת לינות התיירים שביטלו את חופשתם. בנוסף, ההתאחדות טוענת לאובדן הכנסות נוסף בסך 350 מיליון שקל בממוצע לחודש, שנגרם בשל ירידה של כ-70%-60% בהזמנות וביטולים של ישראלים. סך הפגיעה מתיירות נכנסת ומתיירות פנים נאמדת בכ-850 מיליון שקל בממוצע לחודש.

בענף מבקשים פיצוי של העברת תקציב ייעודי למשרד התיירות, בסך 500 מיליון שקל לשיפוי מיידי לחודש הקרוב, שימנע קריסת בתי המלון ופיטורי עשרות אלפי עובדים.

אפרים קרמר, מנכ"ל אשת טורס, מסר: "אנחנו מקבלים החל מאתמול הודעות מבתי מלון על סגירה על רקע המשבר. ההחלטה על איסור התקהלות גורמת לישראלים להישאר בבית ומעמידה את התפוסות בבתי המלון בשיעורים נמוכים עד כדי כך שלא כדאי לפתוח אותם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הבניין ברחוב ליליאן בתל אביב. הבניין נמצא לפני הריסה ובינוי מחדש במסגרת תמ"א 38/2

הדירה נמכרה ב-11.5 מיליון שקל - וזו הדירה הזולה ביותר שנמכרה בבניין

גאוטם אדאני. קבוצת אדאני כינתה את הדו"ח "מרושע בזדון", "מזויף" ו"מחקר לוקה בחסר"

"זו ההונאה העסקית הגדולה בהיסטוריה'': מניות אדאני ממשיכות לצנוח