ה"נקמה" על דו"ח חריגות השכר: שיבושים בנתב"ג

ועד עובדי רשות שדות התעופה הודיע כי עובדי הרשות יקיימו בשעות הקרובות אסיפות הסברה בעקבות הדו"ח של משרד האוצר - ואלה עלולות לגרום לעיכובים בטיסות בנתב"ג

לוח המראות בנמל התעופה בן גוריון
טיסה נעימה. והבידוד?צילום: דודו בכר

ועד עובדי רשות שדות התעופה (רש"ת) הודיע הבוקר (ג') כי עובדי הרשות יקיימו בשעות הקרובות אסיפות הסברה בעקבות פרסום הדו"ח של משרד האוצר, שהציג חריגות בשכר העובדים. האסיפות עלולות לגרום לעיכובים בטיסות בנתב"ג.

רשות שדות התעופה, המככבת כל שנה ברשימת שיאני השכר במגזר הציבורי, מוזכר גם בדו"ח הנוכחי עם לא פחות מ–47 עובדים שבשכרם היתה לכאורה חריגה. מדובר בבדיקה ראשונית. שכרם של עובדים אלה גבוה מאוד, 40 אלף עד 60 אלף שקל. בין החורגים לכאורה גם שומרי הסף: היועץ המשפטי משתכר 70 אלף שקל וחורג ב–10%, וסמנכ"ל כלכלה וכספים המשתכר יותר מ–50 אלף שקל וחורג מן השכר המותר. בין הנבדקים גם מנכ"ל רשות שדות התעופה ומנכ"ל שדה התעופה בן גוריון — שכל אחד מהם משתכר 63 אלף שקל בחודש — וכן מבקר הפנים של הרשות.

ברש"ת מסבירים כי "ב–2017 שונה הסיווג התאגידי של רש"ת על ידי הממונה על השכר בהתאמה לגידול בהיקפי הפעילות והתנועה בשנים האחרונות. מפתיע שהממונה על השכר כלל בחריגות על השכר את ההסכם שעשה ישירות עם נציגות העובדים לכלל עובדי רש"ת במסגרת ההעברות התמלוגים של רש"ת לאוצר". אף שברש"ת טוענים כי אין שקל אחד בחריגה — באגף הממונה על השכר עומדים מאחורי הבדיקה המתנהלת בימים אלה.

יו"ר ועד העובדים, פנחס עידן, מסר כי "ברשות שדות התעופה אין חריגה של שקל אחד בשכר. כל התוספות בשכר אושרו מראש על ידי משרד האוצר והממונה על השכר. 2017 היתה שנת מפנה בסיווג התאגיד של רש"ת לאור העלייה הדרמטית בתנועת הנוסעים בעקבות השמיים הפתוחים. בדו"ח גם נכלל ההסכם אותו חתם ב-2017 הממונה על השכר באוצר עם העובדים לאחר שהאוצר לקח מרש"ת כארבעה מיליארד שקל מתקציבו. נמאס לנו מההכפשות השקריות של האוצר ואנחנו מצפים להתנצלות".

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?