"אחרי 20 שנה - מכרז ראשון בים המלח": שני בתי מלון יוקמו בעין בוקק

חברת אלעד מלונות זכתה במרכז להקמת מלונות על שני מגרשים בסמוך למלון ישרוטל ים המלח ■ בשני המלונות יחד צפויים להיבנות עד 400 חדרים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ים המלח
חוף של ים המלח באיזור קיבוץ עין גדיצילום: אייל טואג

לפני חודש פורסם ב-TheMarker כי הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז דרום אישרה את תוכנית מתחם התיירות החדש בים המלח, בהשקעה של כמיליארד שקל - וכעת מודיעים משרד התיירות ורשות מקרקעי ישראל (רמ"י) על זכיית חברת אלעד מלונות במכרז להקמת שני בתי מלון בעין בוקק.

מנהל מרחב עסקי דרום ברמ"י, ערן ראובני, מסר כי "מכרז זה הוא ראשון באזור ים המלח לאחר קרוב ל-20 שנה, שבהן לא נבנו בתי מלון באזור. זהו מכרז מיוחד וראשון מסוגו למלונאות, שלפיו מחיר הקרקע הוא מינימלי וקבוע, והתחרות היא על גובה הוצאות הפיתוח. המדינה באמצעות החברה להגנות ים המלח מסבסדת סכומים ניכרים מהוצאות".

לפי משרד התיירות, החברה זכתה בחוזה חכירה עבור המלונות ל-49 שנה, עם אפשרות להארכה לעוד 49 שנה בשני המגרשים. הזוכה תשלם עבור כל מגרש כ-2.8 מיליון שקל עבור הקרקע; וכן הוצאות פיתוח בסך כ-6.7 מיליון שקל שיועברו לתוכנית הפיתוח, שתנוהל על ידי החברה הממשלתית להגנות ים המלח (חל"י), זרוע הביצוע של משרד התיירות.

המגרשים החדשים נמצאים בסמוך למלון ישרוטל ים המלח. מגרש אחד מתפרש על פני 24 דונם והשני על 20 דונם. כל מגרש צפוי לכלול כ-180 חדרי מלון, והתוכנית מאפשרת ליזם לבנות עד 198 חדרי מלון. כמו כן, יש אפשרות לאיחוד הבנייה במגרשים ליצירת פרויקט משותף, כולל תוספת עבור בנייה ירוקה. ליזמים יש גם אפשרות לקבלת מענקי הקמה ממשרד התיירות במסגרת החוק לעידוד השקעות הון.

בים המלח מבקרים בכל שנה כמיליון תיירים, ועל פי משרד התיירות המכרז החדש יועד רק ליזמים שקיבלו המלצה מהמשרד. המכרז כלל תנאים ייחודיים, ובין היתר מחיר הקרקע היה קבוע וידוע מראש והתחרות היתה על גובה הוצאות הפיתוח. שני המגרשים החדשים הם חלק מתוכנית מאושרת הכוללת מרכז מסחרי ומרכז כנסים אזורי.

מנכ"ל חלי, שימי דניאל, מסר בעקבות פרסום הזכייה כי "זהו אירוע מכונן ומחולל שינוי אזורי. עם סיום עבודות התשתית ולאחר ההשקעות הרבות שביצענו באזור בשנים האחרונות, אנו עומדים בפני השלב הראשון של הרחבת מתחם המלונאות. אנו מאמינים כי זו הסנונית הראשונה לצד הפיתוח האזורי המסיבי שתזמין התעניינות רבה מצד משקיעים ויזמים בינלאומיים המאמינים באזור הייחודי הזה".

שר התיירות, יריב לוין, אמר: "אנו ממשיכים במהפכת התיירות בים המלח ובמינופו כיעד תיירות אטרקטיבי וחדיש. לאור הגידול המשמעותי במספר התיירים המגיעים לישראל, אני מברך על תחילת תהליך בניית מאות חדרים חדשים בים המלח לראשונה זה שנים. יחד עם הטיילת שכבר הושקה, אנו עתידים לראות שטחי מסחר ובילוי, ובעיקר תנופה במספר חדרי המלון שיתרמו לתעסוקה ולכלכלה באזור".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים