חודש שני ברציפות: יותר תיירים לנים במלונות בישראל מאשר ישראלים

באפריל היו בישראל 1.17 מיליון לינות של תיירים במלונות, לעומת 1.07 מיליון לינות של ישראלים ■ בהתאחדות מציינים שהמגמה צפויה להימשך ותולים זאת במדיניות השמים הפתוחים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מלונות באילת
מלונות באילתצילום: מורי חן

נתוני התיירות הנכנסת ממשיכים לגדול והיום (ד') מפרסמת המחלקה הכלכלית של התאחדות המלונות כי זה החודש השני ברציפות יותר תיירים זרים לנו במלונות הישראלים מאשר המטיילים הישראלים. על פי הערכות בענף התיירות המקומית, מגמה זו אף צפויה להתחזק בחודשים הקרובים בעקבות מאמצי משרד התיירות להגדיל את מספר התיירים הנכנסים, לצד רפורמת השמים הפתוחים שמביאה לכך שיותר ויותר ישראלים בוחרים לטוס לחופשות לחו״ל עקב מחירים תחרותיים. מבדיקת הנתונים מאז תחילת השנה נראה כי בזמן שהיתה עלייה של 602 אלף לינות של תיירים, חלה ירידה של 19 אלף לינות של ישראלים.

לפי הנתונים, בחודש אפריל נרשמו כ-1.17 מיליון לינות תיירים, עלייה של 23% לעומת אפריל אשתקד, ועלייה של 53% לעומת אפריל 2016. לינות התיירים היוו כ-52% מסך כל הלינות, כשמרבית הלינות נרשמו בירושלים עם 32% ובתל אביב עם 23%. לעומת זאת לינות הישראלים הסתכמו בכ-1.07 מיליון, ירידה של 7% לעומת אפריל 2017 וירידה של 12% בהשוואה לאפריל 2016.

לדברי ההתאחדות, הסיבה העיקרית לירידה בהשוואה לשנה שעברה נובעת מכך שערב פסח חל השנה במרס בעוד שב-2017 וב-2016 כל חג הפסח חל באפריל. לפי ההתאחדות, אם משווים את נתוני מרס-אפריל 2018 לעומת מרס-אפריל 2017 הירידה מסתכמת בשיעור של 1% בלבד.

מספר הלינות של תיירים מול ישראלים במלונות ישראל בשנים האחרונותצילום: התאחדות המלונות

בבחינת סך הנתונים, נרשמה עלייה של 6% בכלל הלינות בחודש אפריל עם 2.24 מיליון לינות ותפוסת החדרים הארצית הסתכמה בכ-73% - עלייה של 7% לעומת אפריל 2017 ועלייה של 10% לעומת אפריל 2016. התפוסה הגבוהה ביותר נרשמה בתל אביב ובנצרת עם כ-82% תפוסה בכל אחת מהערים; אחר כך בירושלים ובים המלח (77%); אילת וטבריה (73); חיפה (72%); הרצליה (69%) ונתניה (66%). מבחינת החדרים המוצעים בישראל נרשמה עלייה של 4% וסך מצבת החדרים הוא כעת 54,250 חדרים.

מהתאחדות המלונות נמסר כי "על פי הנתונים המצטברים עד כה, אנחנו שמחים ששנת 2018 מציבה שיאים חדשים של תיירות נכנסת לישראל עם גידול של 19% לעומת שנה שעברה ו-49% לעומת התקופה המקבילה ב-2016. עם זאת, במצטבר מינואר, אין עליה בלינות הישראלים ביחס לשנה שעברה ולשנה הקודמת. ניתן ליחס זאת בין השאר לירידת מחירי הטיסות לחו"ל בעקבות רפורמת השמים הפתוחים, שער הדולר הנמוך יחסית ולתחרות העזה בענף. מלונאי ישראל מייחסים חשיבות גודלה לתיירות הפנים בישראל שהיא אחת מאבני היסוד עליהן מבוסס הענף".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש

אם אחת הסיבות לתוספות השכר המתכוננות למגזר הציבורי היא העלייה החדה בשכר בהיי־טק, הגיע הרגע להכניס להסכמי השכר במגזר הציבורי עוד אלמנטים היי־טקיים

העובדים שהמשכורות שלהם זינקו - ומה אפשר ללמוד מהסכמי השכר בהיי-טק

סופיה, בירת בולגריה. לגור באחת הערים העתיקות באירופה עבור 3,200 שקל בחודש

עשר ערים בעולם שאפשר לחיות בהן בפחות מ-4,000 שקל בחודש – כולל שכר דירה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אישה בטלפון

מטעינים את הטלפון כשהסוללה כמעט גמורה? תשכחו מהלוואה

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות