את קמפיין התיירות עם שיר אלמליח ראו יותר מ-200 מיליון אירופאים - האם זה השתלם?

הישג החשיפות לקמפיין מצטרף למהלך החדשנות השיווקית שמשרד התיירות נוקט באחרונה, בזכות התקציב הגבוה שקיבל השנה - 445 מיליון שקל

מתוך קמפיין משרד התיירות
מתוך הקמפיין ביוטיוב של משרד התיירות

במשרד התיירות הבינו בתקופה האחרונה שבישראל יש אמנם נופי טבע ייחודים ואתרים היסטוריים חשובים, אך מה שתיירים פוטנציאלים מחפשים הוא בעיקר שמש וחוף ים. כעת מפרסם משרד התיירות שמעל ל-200 מיליון משתמשים באירופה נחשפו לקמפיין "סאני", עם הפרזנטורית שיר אלמליח והשיר המוכר והנוסטלגי ברקע, המזמין לבקר בחוף הים בתל אביב ובירושלים השמשית.

בטלוויזיה באירופה נחשף הקמפיין לכ-60 מיליון תיירים פוטנציאליים ביותר מעשר מדינות, ובנוסף נספרו כ-13.5 מיליון הקלקות לעמודי הנחיתה השונים - שבהם שהו הגולשים בממוצע מעל לדקה. לפי נתוני משרד התיירות, הקמפיין הניע עד כה מעל למיליון וחצי משתמשים ייחודיים לעמודי מכירה של חבילות תיירות לישראל.

כעת, כחלק ממהלך השיווק, מתוכננת השקעה כספית במדינות אמריקה של כ-50 מיליון שקל בטלוויזיה וב-vod. שם צפויים הקמפיינים להיחשף בפני 90 מיליון תיירים פוטנציאליים.

לצד ההצלחות יש גם עלות לא קטנה היוצאת מתקציב השיווק במשרד התיירות. כך, בקמפיין הטלוויזיוני באירופה הושקעו עד כה כ-25 מיליון שקל ובהמשך השנה מתוכננת השקעה נוספת של כ-50 מיליון שקל לפחות, כך שסך ההשקעה בטלוויזיה האירופאית תהיה כ-75 מיליון שקל. במשרד מציינים כי רק ההשקעה במדיה הטלוויזיונית בקמפיין כולו נאמדת ביותר מ-100 מיליון שקל באירופה ובאמריקה, בנוסף לכמה מיליוני שקלים בפלטפורמות הדיגיטליות.

הישג החשיפות לקמפיין מצטרף למהלך החדשנות השיווקית שהמשרד נוקט בה באחרונה, והסיבה העיקרית ליכולת לבצעו נובעת בעיקר מהתקציב הגבוה שקיבל המשרד השנה - בסכום של 445 מיליון שקל. כבר ב-2015 הצליח שר התיירות יריב לוין להכפיל את תקציב השיווק של המשרד מ-220 מיליון שקל ל-440 מיליון שקל ב-2016 וב-2017. השנה תקציב השיווק של המשרד קיבל תוספת של חמישה מיליון שקל נוספים, ובכך הגיע לשיא חדש במשרד התיירות. במשרד מציינים כי השינוי באסטרטגיית השיווק וההשקעה בקמפיין הוכיח את עצמו, וכתוצאה מהגידול בתיירות הנכנסת בשיעור של 25% ב-2017 לעומת השנה הקודמת, גדלו ההכנסות למשק מתיירות ב-4 מיליארד שקל.

שר התיירות יריב לוין מסר: "אני שמח שקמפיין נוסף בכיכובה של שיר אלמליח נוחל הצלחה וחושף את ישראל ואת מזג האוויר המצוין שבה למאות מיליונים באירופה. את התוצאות של הקמפיינים אנחנו רואים כל יום ברחבי הארץ, עם מספרים שוברי שיאים של כניסות תיירים מדי חודש".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"