הסכם קיבוצי בענף המלונאות: תוספת שכר של 7.5% ל-40 אלף עובדים

ההסכם תקף לארבע השנים הקרובות וישפיע על תנאי העסקתם של העובדים בכ-400 בתי מלון ובתי הארחה בישראל, בהם חדרנים ועובדי ניקיון, אנשי תחזוקה ולוגיסטיקה, עובדים אדמיניסטרטיביים, עובדים בתחום המזון ועוד

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
מלונות בים המלח
מלונות בים המלחצילום: מיכל פתאל
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

הסכם קיבוצי ענפי חדש נחתם הבוקר (ג') בין ההסתדרות להתאחדות המלונות. ההסכם קובע כי במהלך השנתיים וחצי הקרובות יקבלו עובדי הענף תוספת שכר שתגיע ל-7.25% ותחולק לשלוש פעימות: מהמשכורת הנוכחית יקבלו העובדים את התוספת של הפעימה הראשונה בשיעור של 2.25% מהשכר, בינואר 2019 תיכנס לתוקף הפעימה הנוספת בשיעור של 2.5%, ובינואר 2020 הפעימה האחרונה בשיעור של 2.5% הנותרים.

ההסכם תקף לארבע השנים הקרובות וישפיע על תנאי העסקתם של כ-40 אלף איש העובדים בכ-400 בתי מלון ובתי הארחה בישראל, בהם חדרנים ועובדי ניקיון, אנשי תחזוקה ולוגיסטיקה, עובדים אדמיניסטרטיביים, עובדים בתחום המזון ועוד.

בנוסף, יקבלו העובדים מענק חד פעמי בגובה של 26% משכר היסוד, שמשמעותו תשלום בגובה של כ-1,000 שקל לפחות. מענק זה יתקבל עבור התקופה שבין ינואר לאוקטובר 2017 לעובדים שצברו ותק של 30 חודשים ב-1 בינואר 2017.

כמו כן קובע ההסכם כי יחול שינוי בתוספת הוותק הנהוגה בענף: עד כה תוספת הוותק שקיבל עובד היתה שקלית ועמדה על 45-35 שקל לחודש עבור כל שנת ותק, מהשנה השלישית ואילך. עתה, התוספת תגדל ותחושב לפי 0.8%-1% מהשכר, כך שגובהה יהיה 80-40 שקל לכל שנה של ותק מהשנה השלישית ואילך.

עוד נקבע בהסכם כי ההפרשה החודשית של העובדים והמעסיק לקרן הרווחה המשותפת להסתדרות ולהתאחדות המלונות, תגדל מ-0.2% ל-0.3% מהשכר של העובד. כספים אלו מיועדים לארגון פעילויות רווחה לטובת העובדים ולהוצאת עובדים במקצועות השחיקה לפרישה מוקדמת. כמו כן, שונה הסדר הגבייה לקרן ההדרכות המקצועיות לעובדי הענף, שמנוהלת על ידי ההסתדרות. קרן זו אמונה בין היתר על השתלמויות וקורסים להגברת איכות השירות והפריון של העובדים, בתחומים רבים הקשורים לענף.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן אמר עם החתימה על ההסכם כי "אני מברך את כלל עובדי הענף על ההסכם אשר נותן מענה לסוגיות הייחודיות לו ומביא לשיפור משמעותי בתנאי העסקתם תוך הבטחת תגמול ראוי על עבודתם המסורה". נשיא התאחדות המלונות רו"ח אמיר חייק, ציין כי "מדובר בהסכם מאוזן המיטיב עם העובדים תוך אחריות מלאה למעסיקים בבתי המלון הקטנים והגדולים כאחד. אני תקווה שההסכם יתרום גם לגיוס עובדים חדשים שיראו במלונאות קריירה לטווח ארוך".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"