המדינה תחליט להקים שדה תעופה בינלאומי ברמת דוד - בפעם השנייה

להערכת ועדה בין-משרדתית, שהוקמה כדי לאתר מיקום משלים לנתב"ג, השדה יחל לפעול ב-2030-2025

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
נחיתה בבסיס רמת דוד
נחיתה בבסיס רמת דודצילום: גיל אליהו
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

שדה התעופה המשלים לנתב"ג יוקם ברמת דוד - כך קבעה הוועדה הבין-משרדית שהקימה בספטמבר 2016 המועצה הארצית לתכנון ובנייה, שתפקידה היה לאתר חלופות להקמת השדה. ועדה זו צפויה למסור למועצה בימים הקרובים את מסקנותיה, שלפיהן יש להקים את השדה ברמת דוד.

עם זאת, כבר ב-2014 התקבלה החלטת ממשלה הקובעת שהשדה יוקם על שטחי בסיס חיל האוויר ברמת דוד, כך שפעולת הוועדה היא רשמית בלבד. "בהמשך לעבודת המטה שנעשתה על ידי משרד התחבורה והבטיחות בדרכים ורשות התעופה האזרחית, ובשים לב לחלופות למיקום שדה תעופה המשלים שהועלו בעבר, מחליטה הממשלה, על פי התשתית העובדתית הקיימת, כי המיקום המועדף להקמת שדה תעופה משלים הוא במרחב בסיס רמת דוד והשטחים הסמוכים הנדרשים לשם הקמתו ותפעולו של שדה התעופה המשלים" נכתב בהחלטה. לכן, לא ברור מדוע באותה החלטה גם נקבע הצורך בהקמת ועדת היגוי בין משרדית בהובלת משרד התחבורה שתפעל לקידום ותכנון הקמת השדה ותבחן את החלופות.

הוועדה איתרה 21 אתרים פוטנציאליים ראשוניים, ולאחר בדיקת תנאי סף קרקעיים ואוויריים נותרו 6 אתרים רלוונטיים: עמק זבולון, רמת דוד, בקעת נטופה, נבטים, תמנע ועובדה. חלופות אלה נבחנו ולאחר סינון נוסף נותרו שני אתרים: רמת דוד ונבטים. הוועדה ערכה בדיקת מיקרו ליתרונות ולחסרונות של כל אתר, והבדיקה העלתה כי לאתר רמת דוד יתרונות משמעותיים הן מבחינת המרחב האווירי והן מבחינה כלכלית. "לרמת דוד עדיפות מובהקת בתחום האווירי והכלכלי, לנבטים מגבלות אוויריות אך עדיפות מבחינת השפעה סביבתית בהיבט רעש. מכיוון שטיפול ברעש הוא נושא פתיר, ההמלצה היא לקדם בשלב ראשון תכנית מפורטת לשדה תעופה ברמת דוד", קבעה הוועדה.

לאור משך הזמן הדרוש לתכנון והקמה של שדה תעופה בינלאומי נוסף בישראל, הוועדה מעריכה כי השדה יתחיל לפעול ב-2030-2025. עם זאת, הוועדה הציגה תחשיב תנועת נוסעים שנתית לשנה מאוחרת יותר - 2050 - וקבעה כי התנועה השנתית בשדה החדש תהיה 20 מיליון נוסעים (הוועדה סייגה את קביעתה זו בטענה שמגמות יכולות להשתנות בפרק הזמן שיחלוף, וכמוהן גם התחזית). עוד קבעה הוועדה בדו"ח כי השדה המשלים ישמש טיסות לידעים קצרים של עד 6 שעות, לאור המגמה להגדלת נתח פעילות זה. לדוגמה, ב-2016, 88% מהטיסות בנתב"ג היו ליעדים קצרים.

בהחלטתה מ-2014 קבעה הממשלה כי שדה התעופה האזרחי המשלים לנתב"ג יוקם ויופעל באמצעות המגזר הפרטי. כלומר, בניגוד לשדה תעופה רמון שמוקם בימים אלו בתמנע, רשות שדות התעופה לא תנהל את השדה החדש ברמת דוד. מי שאמורה היתה לנהל את המכרז במקור, בליווי ועדת מכרזים בין-משרדית בראשות סגן החשב הכללי, היתה החברה הממשלתית חוצה ישראל - זרוע ניהול של מיזמי הזכיינות בענף התחבורה. ואולם בעקבות סכסוך שפרץ בין שר התחבורה, ישראל כ"ץ, לבין דירקטוריון חוצה ישראל סביב הליך מינוי מנכ"ל לחברה, החליט כ". להעביר את ניהול המכרז לידי נתיבי ישראל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?