התפרסם המכרז לתפקיד מנכ"ל החברה הממשלתית לתיירות

לחמ"ת כ-20 עובדים והיא מפעילה שירותי מיקור חוץ בהפעלת פרויקטים בהיקף של מאות מיליוני שקלים ■ במשרד התיירות מקווים שבאמצעות המכרז יצליחו להחליף את מי שמכהן כיום בתפקיד מ"מ המנכ"ל, עידן מועלם

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלוי
מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלויצילום: מוטי מילרוד
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

התפרסם המכרז לו חיכו בכליון עיניים במשרד התיירות - מציאת האדם שימלא את תפקיד מנכ"ל החברה הממשלתית לתיירות (החמ"ת). מועמדים יוכלו להגיש את מועמדותם לניהול החברה, שאחראית ליישום מדיניות הפיתוח והתשתיות בתחום התיירות בישראל, עד ה-24 בספטמבר. לחמ"ת כ-20 עובדים והיא מפעילה שירותי מיקור חוץ בהפעלת פרויקטים בהיקף של מאות מיליוני שקלים.

במשרד התיירות מקווים שעם פרסום המכרז ייגשו אליו מספיק מועמדים ראויים, במטרה ברורה ששמו לעצמם: להחליף את מי שמכהן כיום בתפקיד מ"מ המנכ"ל, עידן מועלם, ששימש טרם מינויו כסמנכ"ל מנהל ומשפט בחברה. עם מינויו של מועלם באפריל האחרון הביעו גורמים במשרד התיירות חוסר אמון בו וחוסר שביעות רצון מכניסתו לתפקיד, בין היתר בגלל שנחשב מקורב לשי וינר, מנכ"ל החברה הקודם שהתפטר לפני כשנה.

עידן מועלם

הודעת התפטרותו של וינר הגיעה לאחר חילוקי דעות צורמים בינו לבין גורמים במשרד התיירות שאף הגיעו לפתחו של משרד מבקר המדינה, שבודק בימים אלו את ההתנהלות הבעייתית לכאורה של החמ"ת בענייני העברות כספים לפרויקטים. במסגרת בדיקה זו, קיבלה אחת מעובדות החמ"ת מעמד של חושפת שחיתויות, לצד עובדים אחרים שנקראו לשיחות במשרדי המבקר.

עיקר המחלוקת בין וינר למשרד התיירות הייתה מול אמיר הלוי, מנכ"ל המשרד, שטען כי וינר כשל בתפקידו ובזבז כספי ציבור, כפי שבא לידי ביטוי בדוחות ביקורת ובדו"ח מבקר המדינה. וינר מצדו טען כי הלוי מתנכל לחמ"ת ומונע העברת תקציבים לביצוע פרויקטים - למרות הסכמים חתומים והוראות בכתב, כשהוא פועל בניגוד להוראת רשות החברות הממשלתיות.

החמ"ת עבר בשנה האחרונה תהפוכות שהחלו עם התפטרותו של וינר והמשיכו בהתפטרות ארבעה מחברי הדירקטוריון של החברה בתחילת 2017, נרקיס טסלר, עידו רוזוליו, ד"ר איילת בן עזר ודנה לביא, על רקע מניעת העברות כספים לפרויקטים של החמ"ת ממשרד התיירות, באופן שייצר בעיניי הדריקטורים חשש להפרת הסכמים והתקשרויות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"