הרפורמה בביטוח נסיעות לחו"ל נכנסה לתוקף: איפה תשלמו הכי הרבה?

הרפורמה מגדירה פוליסה בסיסית שזהה בהרכבה בכל חברות הביטוח, ובנוסף עליה יוכל המבוטח לבקש כיסויים שעד היום נכללו בפוליסה, בתשלום נוסף ■ את התעריפים הנמוכים ביותר ליום ביטוח בחו"ל לאדם בגילי 50-30 מציעות חברות הפניקס ו-AIG

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מזוודה בשדה תעופה
צילום: בלומברג
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

הרפורמה בתחום ביטוח נסיעות לחו"ל נכנסה היום (א') לתוקף, והתעריפים החדשים התגלו. מבדיקת TheMarker עולה כי את התעריפים הנמוכים ביותר ליום ביטוח בחו"ל לאדם בגילי 50-30 מציעות חברות הפניקס ו-AIG. כך, הפוליסה שכוללת את הרובד הראשוני עם הרחבה של כיסוי במקרה של ביטול נסיעה וכיסוי לכבודה תעלה 2.2-2 דולר ליום.

לקוחות קופות חולים כללית, לאומית ומכבי, המבוטחות באמצעות כלל ביטוח, ישלמו על פוליסה זהה בהרכבה כ-2 דולר לנוסע מתחת לגיל 18, אך בגילים מבוגרים יותר, של 50-30, העלות ליום היא 3.5-3.1 דולר. פוליסות של חברת PassportCard יעלו לנוסע עד גיל 60 תעריף של 3.4 דולר ליום.

פוליסות הביטוח שהנוסעים לחו"ל הכירו עד היום עברו מהפך. מהיום, הפוליסה כוללת רובד בסיסי אחיד לכלל חברות הביטוח, שיכלול את הכיסויים להוצאות רפואיות (כולל בעת אשפוז), פינוי לבית חולים, הטסה לישראל, תרופות וטיפול חירום בשיניים, הטסת מלווה למקום אשפוזו של מבוטח בחו"ל, הארכת שהות בחו"ל מעבר לתקופת הביטוח בעקבות מקרה ביטוח, הטסה של גופה וכיסוי הכולל היריון עד שבוע 12 שאובחן לראשונה בחו"ל.

הרובד הבסיסי יכלול שני כיסויים נוספים - חבות כלפי צד שלישי וכיסוי לאיתור וחילוץ, אותם יוכל הנוסע לבקש להסיר וכך להוזיל את עלות הפוליסה. חברות הביטוח לא חייבות לעדכן את הנוסעים שהם יכולים להסיר את הכיסויים האלה ועל הנוסע לבקש זאת בעצמו.

על אותו רובד בסיסי ניתן יהיה להוסיף כיסויים נוספים, כמו למקרה של ביטול וקיצור נסיעה, כיסוי לחופשה שכוללת ספורט אתגרי, ביטוח כבודה או ביטוח מחשב נייד, כיסוי למקרה של החמרה של מצב רפואי קיים או במקרה של הריון או כל הרחבה אחרת שהלקוח יבקש, ושאושרה על ידי הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון.

ההבדל המהותי בין הפוליסות ששווקו טרום הרפורמה לאלו שנמכרות מהיום, הוא שבפוליסות הישנות הנוסע היה מכוסה באופן אוטומטי במקרה של ביטול או קיצור נסיעה וכיסוי במקרה של פגיעה או אובדן כבודה, ואילו עכשיו עליו לבקש מבחירה את ההרחבה הזו לפוליסה הבסיסית. מדובר בסעיפים עיקריים בלא מעט תביעות ביטוח, שאין לנוסע כל דרך להעריך מראש האם יזדקק לכיסוי זה או לא (כמו למשל בכיסוי של פעילות בספורט אתגרי או כיסוי בנושא הריון), ולכן העובדה שסעיפים אלו הפכו לוולונטריים והנוסע צריך לבחור האם להוסיף או לא תשלום נוסף כדי להיות מכוסה בגינם עלולה להוביל למקרים רבים שבהם הוא יצטרך לספוג את הנזק הכספי בעצמו.

מי שהיה רגיל עד היום להסתמך על הפוליסה החינמית של חברת כרטיסי האשראי שלו, יגלה שבעקבות הרפורמה, הפוליסה תהיה חינמית לחמישה ימים בלבד, ומהיום השישי יידרש תשלום. בחברת ישראכרט ולאומי קארד, שמשווקות פוליסות ביטוח של חברת AIG, חבילת הבסיס שכוללת איתור וחילוץ תעלה 1.35 דולר ליום, ומי שירצה להוסיף כיסוי למקרה של ביטול וקיצור נסיעה וכיסוי כבודה, יוסיף עוד דולר בישראכרט ועוד 0.95 דולר בלאומי קארד; ובסך הכל כ-3.3 דולר.

בויזה כאל, שמשווקת את הפוליסות של הראל, תהיה הטבה של 10% על עלות הרובד הבסיסי מהיום השישי ועד היום העשירי, ומהיום ה-11 המחיר יהיה מלא כמו לשאר מבוטחי הראל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

RUSSIA EV CHARGERS

שוד הנחושת: מה קרה ל-7,000 טונות של המתכת - ולמה זה צריך להדאיג אותנו

אילוסטרציה קולג' סטודנטים

מה היא הדרך להשיג חיים טובים? הנוסחה שמזעזעת את הצעירים

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא