קח מקל, קח תרמיל - ופתח אפליקציה לגליל: משרד התיירות ממשיך בחיפוש אחר סטארט-אפים

משרד התיירות הכריז על האקתון שלישי שמטרתו לשלב בין מאגרי מידע תיירותיים ואמצעים טכנולוגיים - ולהנגיש אותם לתיירים ■ ההאקתון יתמקד בפיתוח מיזמים שיסייעו למורי הדרך, מגזר שהמשרד מעוניין לקדם ההשקעה בו בשל תיירי הקבוצות המהווים פלח חשוב בתיירות הנכנסת

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שמורת עין תאו בעמק החולה
שמורת עין תאו בעמק החולהצילום: משה גלעד
גילי מלניצקי
גילי מלניצקי

בעוד שבחודשים האחרונים הודיעו sweetInn הישראלית – שמשלבת בין היתרונות של מלון 5 כוכבים לבין דירות להשכרה לטווח קצר ו- Fornova- שמציעה מערכת מידע לבתי מלון כך שיקבלו תמונה על האופן בו המלונות שלהם מדורגים ומתומחרים ביחס למתחרים, על גיוס של למעלה מ-15 מיליון דולר כל אחת, במשרד התיירות הכריזו על האקאתון שלישי (תחרות פיתוח אפליקציות).

במשרד מבקשים להשתמש בתעשיית הטרוול-טק המקומית במטרה לסייע בפיתוח המוצר התיירותי בישראל. ההאקתון יציע סכומים צנועים בהרבה, אך במסגרתו משרד התיירות מאפשר ליזמים גישה למשאבי הידע הקיימים במשרד, בכוונה לעשות בהם שימוש על ידי האמצעים הטכנולוגיים שיכולה תעשיית המפתחים להציע.

ההאקתון יתקיים בפברואר 2018, בסמיכות לכנס התיירות הבינלאומי השנתי, ה-IMTM. השנה החליטו במשרד התיירות לכוון את המשתתפים לשלב בין שני משאבים חשובים בענף: מורי הדרך ומאגרי המידע הקיימים.

מנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי הסביר כי "ההקאתון הוא חלק מהשינויים וההתאמות לתיירות הדיגיטלית והאינטרקטיבית, בהתבסס על מאגרי המידע שפיתחנו במשרד".

מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלויצילום: חן גלילי

מאגרי המידע של המשרד מאגדים מגוון רחב של תחומים וענפים בתיירות בישראל: אירועים שונים שמתרחשים בארץ, חניוני לילה, מידע על תחבורה ודרכי הגעה לאתרים, צימרים, אטרקציות ועוד, שהמשרד מבקש ליצור להם גישה נוחה ושמישה.

מטרת התחרות היא לשלב את השימוש במאגרים לצד פיתוח מיזמים שיסייעו למורי הדרך, מגזר שהמשרד מעוניין לקדם את ההשקעה בו והרלוונטיות שלו לעולם התיירות המתפתח. מורי הדרך חשובים במיוחד עבור קבוצות צליינים המגיעים לביקורים בארץ, וגם עבור התיירים מסין – שמרביתם מגיעים בקבוצות וצמאים להדרכה בשפתם. למרות הגידול בתיירות העצמאית (תיירות בודדים), תיירי הקבוצות מהווים פלח חשוב בתיירות הנכנסת, שהמשרד מבקש לא להזניח ולהתאים להם כלים טכנולוגיים מפותחים.

מורי הדרך עוברים הכשרה של שנתיים בכדי לקבל רישיון, ובמקביל נדרשים לעבור מבחנים תקופתיים שמעידים על בקיאותם בתחומי הליבה בהדרכה: היסטוריה, ארכיאולוגיה, דתות, גיאוגרפיה, ישראל כאומת סטארט-אפ, יזמות ועוד.

בתקנון התחרות הובאו צרכיהם של מורי הדרך ביצירת מוצר שישמש הן את קהילת מורי הדרך – כמו אפליקציות להחלפת ימי הדרכה ותקשורת פנימית או החלפת ידע ותכנים, לצד אפליקציות שיתנו שירות לתייר, כמו הזמנת מורי דרך לפי פרמטרים שונים של מחיר, שפה או תחומי עניין וכן כלי הדרכה אינטרקטיביים שיסייעו למורי הדרך.

הבקשות יתקבלו עד ה-26 לאוגוסט, ושלושת האפלקציות שייבחרו יזכו את המפתחים בפרסים כספיים בשווי 10 אלף שקל למקום הראשון, 5,000 שקל למקום השני ו-2,500 שקל למקום השלישי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"