אל על מאשימה את הטייסים בעיכובים בטיסות; הטייסים: "לא נהיה עלה התאנה של ההנהלה"

במהלך היום דווח על עיכובים רבים בטיסות אל על: בחברה טוענים כי הסיבה לעיכובים נוגעת גם לתקלות טכניות - אך בעיקר לעיצומים מתמשכים של טייסי אל על ■ הטייסים: "כל בר דעת מבין שאין כל קשר בין דברי ההנהלה המצוצים מהאצבע למציאות"

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טייסים באל על. למצולמים אין קשר לנאמר
טייסים באל על. למצולמים אין קשר לנאמרצילום: רויטרס
גילי מלניצקי
גילי מלניצקי

במהלך היום דווח על עיכובים בלפחות תריסר טיסות אל-על. זמני המראה בטיסות לניו יורק, וינה, ברצלונה ומילאנו נידחו במהלך היום במספר שעות. כך למשל טיסת LY324 לפריס נדחתה מ-14:35 ל-22:00.

באל-על טוענים כי הסיבה לעיכובים נוגעת גם לתקנות טכניות במטוסים, כך למשל טיסת אל-על למדריד התעכבה מכיוון שנאלצה לשוב לשדה התעופה בעקבות טמפרטורה גבוהה במטוס, אך לטענתה העיכובים נגרמו גם בגלל עיצומים של טייסי החברה. העיצומים נמשכים תקופה ארוכה ומשפיעים כבר חודשים ארוכים על התפקוד התקין של החברה.

מוועד טייסי אל על נמסר כי העיכובים בטיסות לא נוגעים כלל לעיצומי הטייסים, אלא להתנהלות כושלת של הנהלת החברה בתכנון לוח הטיסות ובכשירות של המטוסים ושל צוותי האוויר. מהוועד נמסר: "טענות ההנהלה הן שקר, כזב וחוצפה גדולה. טייסי אל על הגיעו לכל הטיסות. הסיבות לעיכובים הן כשלים טכניים ותכנון טיסות לקוי של החברה. לא נסכים להיות עלה התאנה של הנהלה שחוזרת ומשמיצה את טייסיה בכשלים שפוגעים בציבור הנוסעים. עם זאת, הנוסעים מוזמנים לפנות למנהל הכללי המתפאר בתוצאות התפעוליות של חברתנו ולשאול על איזה טיסה בדיוק לא עלה טייס. לצערנו, נאסר עלינו לפנות לציבור ולהסביר כל טענה".

במכתב שפירסם הערב יו"ר ועד הטייסים ניר צוק לטייסי החברה בתגובה לטענות ההנהלה, פרט צוק את הסיבות לעיכובים בכל אחת מהטיסות וממכתבו עולה כי העיכובים נגרמו בשל איחורים מתגלגלים, עיכובי סבלים, מחסור בדיילים ובעיות רבות במטוסים החכורים (מטוסים ש'משאילה' אל-על מחברות תעופה זרות להפעלת חלק מטיסותיה, ג"מ).

ניר צוק, יו"ר ועד טייסי אל עלצילום: אייל טואג

בהודעה כתב צוק כי "התייצבות הטייסים היום לא הציבה שום בעיה חריגה לטיסות החברה. להיפך, טייסים רבים התיצבו היום לטיסות רבות שהוחלפו בהתרעה קצרה. כל בר דעת מבין מייד שאין כל קשר בין דברי ההנהלה המצוצים מהאצבע למציאות. ברור כשמש שההנהלה שאינה בוחלת בשום צעד בכדי להמשיך ולפגוע בטייסי החברה. כבר התרגלנו שזו דרכה להודות לנו על היענותנו".

מאל על נמסר מנגד כי "אנו עדים להתגברות אי הענות הטייסים לבצע את הטיסות. בנוסף ארעו מספר תקלות אקראיות אשר הובילו לשרשרת של איחורים. אל על עושה כל שניתן על מנת להביא את הנוסעים ליעדם". גורמים המקורבים לחברה טוענים כי הטייסים התייצבו היום לכל הטיסות - אך לחלקן באיחורים שגרמו לעיכובים בלוח הטיסות.

אל על זוכה בחודשים האחרונים להציג הישגים מרשימים כשיאנית האיחורים העולמית, ביחס לחברות תעופה בינלאומיות, עם זמני איחור ממוצעים של קרוב ל-50 דקות בחודש ספטמבר אחרון והמראה במועד המתוכנן רק של 36% מטיסותיה, כך לפי נתוני אתר flightstats.

לפי נתוני האתר, שעוקב אחר זמני המראות ונחיתות בחברות תעופה בינלאומיות, בספטמבר נרשם שיא בזמני האיחור הממוצעים של החברה מאז תחילת שנת 2016 – ובכך יש להצביע על מגמת החמרה בעיצומי הטייסים שמשפיעים באופן מהותי על השירות הניתן לנוסעיה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

RUSSIA EV CHARGERS

שוד הנחושת: מה קרה ל-7,000 טונות של המתכת - ולמה זה צריך להדאיג אותנו

ג'ניפר דודנה

התגלית שלה שינתה את העולם. איך צריך להשתמש בה?

אילוסטרציה קולג' סטודנטים

מה היא הדרך להשיג חיים טובים? הנוסחה שמזעזעת את הצעירים

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים