נוסעים לחו"ל בלי הכלב? כך תוודאו שאתם משאירים אותו בידיים טובות

כרטיסי טיסה ומלון הם לא הדאגה היחידה של בעלי כלבים שנוסעים לחופשה ■ רבים מסתמכים על המלצות מחברים ומכרים בבואם לבחור סידור לכלב שנשאר בארץ - אבל לפני שבוחרים פנסיון ראוי יש כמה דברים שמומלץ לברר ■ כך תבחרו פנסיון לכלב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אריקה ובן זוגה הזמינו את החופשה שלהם לרומא ימים ספורים לפני הטיסה. אין להם ילדים, העבודות שלהם גמישות יחסית, ומחיר כרטיסי הטיסה שמצאו היה משתלם ביותר. הכל נשמע אידיאלי, אבל במקרה שלהם היה רק עוד פרט אחד שצריך לדאוג לו - קופ, הכלב שלהם.

קופ נמצא אצלם כבר שנתיים, מאז שהיה גור קטן - וכמו שקורה הרבה אצל בעלי כלבים, הוא נהפך לחלק מהבית ולבן משפחה לכל דבר ועניין.

"רצינו לטוס, כי לא היינו בחו"ל הרבה הזמן, אבל חששנו להשאיר את קופ בידיים זרות", מספרת אריקה. תחילה הם ניסו למצוא את הפתרון בסביבה הקרובה. "שאלנו כמה חברים אם הם יכולים לקחת אותו לכמה ימים, אבל זה לא הסתדר וגם ההורים שלנו לא הסכימו לתוספת הזמנית הזו לבית שלהם. הם מכירים את קופ ויודעים שהוא שובב ודורש המון תשומת לב", אומרת אריקה.

צילום: דני אנגלברג

לאחר שקיבלו תשובות שליליות מהחברים ומהמשפחה, התחילו אריקה ובן זוגה בלית ברירה לחפש פנסיון שיתאים לכלבם. הם שמעו מהווטרינר שמטפל בקופ על פנסיון שנמצא באזור מגוריהם, נסעו לבקר בו יחד עם הכלב - וראו שנעים ונוח לו שם. לאור המלצת הווטרינר של קופ וההתרשמות הטובה שלהם מהמקום, החליטו בני הזוג שקופ ישהה בפנסיון זה בזמן שהם יבלו בפיאצות של רומא.

בתחום הטיפול בכלבים וההשגחה עליהם, רבים מבעלי הכלבים מקבלים החלטה לפי המלצות שקיבלו מחברים או מאנשים שהם סומכים עליהם. עם זאת, לפני שהחליטו סופית, בדקו אריקה ובן זוגה כמה קריטריונים חשובים - שאותם מומלץ לכל בעל כלב לברר לפני שהוא מחליט להשאיר את כלבו בפנסיון כלבים.

1. מי עומד מאחורי הפנסיון לכלבים?

לכאורה, כל אחד יכול לפתוח פנסיון לכלבים, גם אם אין לו כל ניסיון בטיפול בכלבים ובהשגחה עליהם. תחשבו כמה זה פשוט: כל מה שצריך זה שטח מתאים, שאותו ניתן לתחום בגדר; העסקה של כמה עובדים, שייצאו לטייל עם הכלבים וידאגו לנקות אחריהם; הקמת אתר אינטרנט עם תמונות יפות של המקום, כדי לשווק את העסק - ויש לכם פנסיון לכלבים.

ואולם בפועל, עבודה של טיפול בכלבים והשגחה עליהם היא עבודה שדורשת אחריות, ניסיון ולא פחות חשוב - אהבה לכלבים. אם בעל הפנסיון אינו עונה על הקריטריונים האלה, לא מומלץ להשאיר אצלו את כלבכם האהוב כשאתם נוסעים לחו"ל.

2. מהם התנאים הפיזיים בפנסיון?

אין קריטריונים קבועים לגבי הפעלת פנסיון כלבים, כך שהתנאים שמציעים בעלי הפנסיונים אינם זהים. כך למשל, בחלק מהמקומות כל כלב ישן ביחידה נפרדת, ובאחרים שוהים כמה כלבים יחד באותה יחידה. גם שטח היחידה לכל כלב משתנה מפנסיון לפנסיון.

נוסף על כך, סוג האוכל שמקבלים הכלבים בפנסיון משתנה ממקום למקום, וגם הדרישות של הפנסיון מבעלי הכלבים יכולות להיות שונות: יהיו כאלה שלא ידרשו לדעת אילו חיסונים בוצעו בכלב, כי לא תהיה אינטראקציה בין הכלב שלכם לכלבים אחרים בפנסיון, ולעומתם אחרים שידרשו שכלבכם יהיה מחוסן גם נגד שעלת המכלאות (מחלה מדבקת הפוגעת בדרכי הנשימה העליונות של הכלב).

כל בעל פנסיון יכול להחליט לפעול כטוב בעיניו, ולכן לפני שאתם מקבלים החלטה להשאיר את הכלב שלכם אצלו, חשוב לשאול אותו את כל השאלות הרלוונטיות.

3. מיהם הכלבים האחרים בפנסיון?

אצלכם בבית הכלב שלכם הוא אולי בן יחיד, אבל בפנסיון הוא בוודאי לא יהיה הכלב היחיד. יכול להיות שכלבכם חברותי ואנרגטי ורק מחפש עם מי לשחק, או שהוא דווקא כזה שמחפש את הפינה השקטה שלו. בהתאם לאופי הכלב עליכם להחליט מה יהיה המקום שמתאים לו.

חלק מהפנסיונים לכלבים מחזיקים כמה כלבים באותו חדר. אם זה המצב, בררו כמה כלבים מתארחים בכל חדר, ומאיזה סוג הכלבים המתארחים במקום (במיוחד אם הכלב שלכם חושש מסוג מסוים של כלבים - למשל, כלבים גדולים או קטנים, זכרים או נקבות).

פנסיון דוג פארםצילום: מישה גולדברג

מומלץ להיכנס לחדר המיועד לאירוח הכלב בפנסיון ולבחון את גודלו, רמת הניקיון, האם קערות המים והאוכל מלאות, ומה הטמפרטורה בחדר. בבית אתם בוודאי תזכרו לדאוג שיהיה אוורור לכלב, במיוחד בימי הקיץ החמים, ולכן את אותם תנאים כדאי שתדרשו גם בפנסיון לכלבים.

4. ערכו ביקור מקדים בפנסיון

קרה לכם פעם שהזמנתם לינה בצימר אחרי שראיתם באינטרנט תמונות של בקתות מפנקות, אך כשהגעתם למקום גיליתם כי הקשר בין הפרסום באתר לבין המציאות הוא מקרי בהחלט? ובכן, דבר דומה יכול לקרות גם בפנסיון לכלבים. לא תמיד התמונות באתרי הפנסיונים משקפות את המציאות - ולכן חשוב לערוך ביקור מקדים במקום, לפני שמחליטים אם להשאיר שם את הכלב שלכם. לפעמים המדשאות והחדרים של הפנסיון נראים גדולים ומרווחים בתמונות, אך בפועל תמצאו במקום רק חלקת דשא קטנה וחדרון מחניק ולא מזמין.

5. בדקו את העלות ושעות הפעילות

כמו בכל החלטה שאנחנו מקבלים בחיים, גם בבחירת פנסיון לכלב המחיר קובע, וחשוב למצוא פנסיון ראוי ונעים במחיר סביר. מחירי הפנסיונים נעים בדרך כלל בין 50 ל–80 שקל ליום. יש פנסיונים שיפחיתו את העלות אם שהות הכלב ארוכה במיוחד (מעל עשרה ימים), ויהיו גם כאלה שיורידו את המחיר למי שיביא לפנסיון יותר מכלב אחד. בכל המקרים שבדקנו, מחיר הפנסיון כולל את המזון שיוגש לכלב במהלך שהותו במקום. חשוב לבדוק מראש כיצד מחשבים את ימי השהות בפנסיון. למשל, גם אם הבאתם את הכלב בשעות הערב ולקחתם אותו בשעות הבוקר, יהיו פנסיונים שיחשיבו את יום ההגעה ויום העזיבה כימים מלאים.

כמו כן, שימו לב לשעות הפעילות של הפנסיון. אם למשל, נחתתם בנתב"ג ב–1:00 בלילה ואתם רוצים לאסוף את הכלב שלכם בדרך הביתה, לא בטוח שהדבר אפשרי. בהקשר זה, מומלץ גם לבדוק אם יש מישהו שנמצא במתחם הכלבים 24 שעות ביממה.

6. הפנסיון עובד עם וטרינר מקצועי?

לכל בעל כלב יש בדרך כלל וטרינר שאליו הוא יכול לפנות כשכלבו לא מרגיש טוב או זקוק לבדיקה או טיפול. כשמשאירים את הכלב בפנסיון בהשגחה של אנשים זרים, גם אם הכלב שלכם בריא באופן כללי ולא צפויות להתעורר אצלו בעיות רפואיות, אף פעם אי־אפשר לדעת מה יקרה.

לכן, חשוב לוודא מראש שהפנסיון עובד עם וטרינר מקצועי ומומלץ, שיוכל לתת טיפול רפואי לכלבכם בעת הצורך.

לא חייבים שהווטרינר ישהה במתחם הפנסיון 24 שעות ביממה או אפילו במהלך היום, אבל בהחלט חשוב שיהיה לפנסיון הסדר עם וטרינר מסוים, שיוכל לתת מענה רפואי בכל בעיה שתצוץ.

חוות הדוד משהצילום: דני אנגלברג

חוות הדוד משה

איפה: כפר טרומן.

המקום: הפנסיון קיים מ–1978. אין בו כלובים, אלא יחידות בגדלים שונים (בשטח של 36 או 72 מ"ר) שבהן יש אזור לינה נפרד ודלת פתוחה לחצר כל הזמן. בכל יחידה נמצאים שניים עד שלושה כלבים, ובמקרים מיוחדים יש כלבים שנשארים בכוונה לבד. הזמן היחיד שבו מפרידים בין הכלבים הוא זמן ההאכלה.

כמה כלבים בפנסיון: עד 150 כלבים.

טיולים: הכלבים נמצאים ביחידה רחבה, שבה הם יכולים לנוע בחופשיות, ואליה נכנסים העובדים 10–15 פעמים ביום ונותנים תשומת לב לכלבים. מי שרוצה פעילות נוספת לכלב מחוץ ליחידה (למשל, סשן משחק), יכול לשלם 30 שקל ל–20 דקות של פעילות. ההמלצה היא עד פעמיים־שלוש בשבוע, כדי לא להתיש את הכלב.

חיסונים: צריך להראות לפנסיון חיסון כלבת ומשושה בתוקף. בפנסיון זה לא ממליצים לחסן מפני שעלת המכלאות. במקום בודקים אם יש לכלב פרעושים או קרציות לפני הכניסה למתחם.

עלות: 85 שקל ליום. אם יש יותר מכלב אחד או מזמינים שהות של יותר מעשרה ימים - המחיר יורד בהתאם.

פרטים: dodmoshe.com

כלביון

איפה: מושב בני ציון.

המקום: הפנסיון פועל מ–1989 ומשתרע על פני שטח של 2,000 מ"ר, ובו שתי חצרות המיועדות למשחקים ו–52 חדרים שבהם לנים הכלבים, עם תאי שינה, ריצוף קרמיקה, דרגש מיטה ושמיכה לכל כלב. לכלבים שסובלים במיוחד מקור, ניתן להוסיף חימום בתאים לפי הצורך בימים קרים. כמו כן, בפנסיון יש בריכת דגים וחוות סוסים - תחביב של בעלי המקום.

טיולים: הכלבים יוצאים לטיול בחצר שלוש פעמים ביום. הטיול מלווה בכלבים נוספים ובמטפל. הכלבים הזכרים מופרדים זה מזה בטיול, כדי למנוע מריבות ביניהם. נוסף על כך, כל יום בבוקר בשעת ניקוי החדר, הכלב זוכה לטיול לבדו בחצר.

חיסונים: בפנסיון דורשים שיהיה לכלב חיסון כלבת על פי חוק, ובגורים נדרש חיסון לגורים. הכלבים נבדקים בכניסה כדי לוודא שאין להם פרעושים או קרציות.

כמה כלבים בפנסיון: עד 100 כלבים.

עלות: 70 שקל ליום. המחיר יורד אם השהות ארוכה יותר מעשרה ימים, או אם מביאים יותר מכלב אחד.

פרטים: calbion.co.il

בדרך לאילת

איפה: היישוב ספיר שבערבה.

המקום: הפנסיון הוקם ב–1996, וכשמו כן הוא, מיועד בעיקר לנופשים שנמצאים בדרכם לאילת, אך לא רק להם. גם תושבי האזור ותושבי אילת משתמשים בשירותי הפנסיון, שהוקם סביב בית מגורי המשפחה שמנהלת את המקום. הכלב לא בא במגע עם כלבים אחרים - לא בטיול, לא כשהוא משחק בחצר, ולא ביחידה שלו - שכן לכל כלב יש יחידה משלו.

כמה כלבים בפנסיון: עד 13 כלבים.

טיולים: טיול בוקר וערב אישי (לא בקבוצה או בזוג), ויש אפשרות גם לטיול צהריים בתשלום נוסף של 20 שקל ליום.

חיסונים: בעלי הפנסיון לא דורשים הצגת פנקס חיסונים, מכיוון שהכלבים לא באים במגע עם כלבים אחרים.

עלות: 50 שקל ליום.

פרטים: zanav.com

המרכז הישראלי לכלבים

איפה: כפר אחים.

המקום: לכל כלב יש חדר פרטי (בגודל של חדר ילדים ממוצע) עם חצר פרטית, שגודלה עד 100 מ"ר, ואליה הוא יכול לצאת מתי שהוא רוצה. הכלב שנכנס לחדר לא רואה את הכלבים האחרים בפנסיון, ורק כשהוא יוצא לחצר הוא רואה אותם. מעבר לכך, אין אינטראקציה בין הכלבים במקום.

כמה כלבים בפנסיון: עד 30 כלבים.

חיסונים: בפנסיון זה דורשים לראות חיסונים של הכלב נגד תולעת הפארק, שעלת, כלבת ומשושה.

טיולים: תלוי בכלב וביכולות שלו - בין שניים לשלושה טיולים ביום. לכלב יש חצר פרטית, שבה הוא כבר מטייל כ–6 שעות בממוצע ביממה. בדרך כלל הטיולים עם כל כלב בנפרד.

עלות: 60 שקל ליום.

פרטים: dog-center.co.il

פנסיון משפחתי זמיר

איפה: חוף דדו, חיפה.

המקום: הפנסיון נמצא בבית פרטי של הבעלים וממוקם בסמוך לשפת הים. הפנסיון פתוח, אין בו כלובים או חדרים פרטיים, אלא מתחם משותף שבו שלושה חדרים פתוחים, ללא דלתות, עם ספות ומיטות נמוכות. במתחם מפוזרות מלונות, ויש בו דקים מעץ וקצת דשא מלאכותי.

טיולים: מטיילים עם הכלבים בטיילת דדו בחיפה פעמיים ביום, במשך חצי שעה כל פעם, בקבוצות של כלבים ולא באופן אישי.

חיסונים: כל כלב שמגיע לפנסיון זה מחויב בהצגת פנקס חיסונים שבו מצוין חיסון נגד כלבת ומשושה. העובדים במקום מוודאים שבוצע טיפול נגד פרעושים וקרציות.

כמה כלבים בפנסיון: עד 20 כלבים.

עלות: 70 שקל ליום.

פרטים: zamirdog.co.il

פנסיון משפחתי זמיר לכלביםצילום: בן בלומנפלד

דוג פארם

איפה: מושב בית הלוי בעמק חפר.

המקום: עסק משפחתי שקיים כבר 32 שנה. צוות העובדים אף הוא ותיק, וגם אלה שאינם חלק מהמשפחה עובדים במקום יותר מ–16 שנה. כל זוג כלבים ממוקם ביחידה בשטח של 18 מ"ר, שבה הם ישנים עם יציאה לחצר. יש גם יחידות דיור גדולות יותר, של 40 מ"ר, שמיועדות לארבעה־חמישה כלבים, ויש שתי יחידות נוספות שמיועדות ל–10–12 כלבים קטנים.

כמה כלבים בפנסיון: עד 150 כלבים.

חיסונים: בודקים בפנקס החיסונים של הכלב חיסון משושה וכלבת בתוקף.

טיולים: יוצאים לטיול פעמיים ביום ב–12 מדשאות במקום. הטיולים מתבצעים ברוטציה בזוגות, ביחידים או בקבוצות, בהתאם לכלבים.

עלות: 80 שקל ליום. המחיר יורד אם השהות היא ליותר מעשרה ימים או של יותר מכלב אחד.

פרטים: dogfarm.co.il

פנסיון דוג פארםצילום: מישה גולדברג

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים