רשות שדות התעופה ביטלה במפתיע מכרז למתן ייעוץ תקשורתי

הרשות ביטלה את המכרז למרות שעשרות משרדים הגישו כבר מועמדותם ■ במכרז אחר בחרו ברשות דובר פנים ארגוני הנחשב למקורב למנכ"ל רש"ת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

רשות שדות התעופה ביטלה במפתיע מכרז חדש למתן שירותי דוברות, ייעוץ תקשורתי ויחסי ציבור. זאת, על אף שעשרות משרדים הגישו את מועמדותם לאחר שרכשו בכסף את מסמכי המכרז. תחת זאת, מינתה רש"ת במכרז אחר את עופר לפלר, הנחשב מקורב למנכ"ל רש"ת, יעקב גנות, לתפקיד דובר פנימי.

בתוקף תפקידו החדש משכורתו של הדובר היא ברמה של ממונה, קרי כ-38 אלף שקל בחודש ועוד רכב צמוד. לפלר כיהן בתפקידו האחרון כדובר הסוכנות היהודית והוא נבחר מתוך כ-40 מועמדים אשר התמודדו על התפקיד ברש"ת.

"ועדת המכרזים המרכזית של רשות שדות התעופה (רש"ת) החליטה לבטל הזמנת ההצעות ותנאי המכרז, טרם סיום הליך בדיקת ההצעות בשלב ב' של המכרז, וזאת בשל שינוי בתפיסת מדיניות אופן מתן השירותים", נאמר במכתב של מזכירת הוועדה אריאלה קעטבי, שנשלח למשרדים אשר הגישו מועמדות והתמודדו במכרז.

יעקב גנות, מנכ"ל רשות שדות התעופהצילום: תומר אפלבאום

לאור זאת, החליטה הוועדה להשיב לכל המציעים את דמי ההשתתפות ששולמו על סך 300 שקל. "כמו כן, מוחזרת לכם בזאת, המעטפה הכספית הסגורה שהוגשה על ידכם למכרז מבלי שנפתחה על ידי הוועדה", נכתב עוד במכתב הביטול.

מדובר במכרז חדש שפורסם לראשונה מזה חמש שנים, בתום תקופת התקשרותה והשלמת אופציות הארכה של משרד יחסי הציבור והייעוץ האסטרטגי של רונית אקשטיין, שזכתה במכרז הקודם. עד כניסתה לתפקיד ב-1 לדצמבר 2007 לקתה רש"ת בחילופין של דוברים ויועצי תקשורת שונים - שכן מדובר באחד המכרזים היותר מבוקשים בענף התעופה. אקשטיין בחרה שלא להתמודד במכרז החדש שבוטל והציעה לרשות שדות התעופה לפעול במתכונת של דובר תמידי.

עפ"י תנאי המכרז החדש שבוטל, על המועמדים היה להיות בעלי נסיון של חמש שנים בתחום משרד בעל 3 עובדים לפחות והיקף מחזור כספי של לפחות 600 אלף שקל נומינלית בכל אחת מהשנים 2009 ,2010 ו-2011.

חודש לאחר פרסום המכרז שבוטל, בחרה רש"ת במכרז אחר את עופר לפלר לתפקיד ממונה על הסברה, פרסום, דוברות מיתוג ויחסים בינלאומיים. המכרז למשרד יחסי הציבור שבוטל, כלל דרישה מפורשת למתן שרותי דוברות לארגון ואף כלל בו תנאי כי המשרד שייבחר יצטרך להציב במתקני רש"ת בנתב"ג עובד מטעמו בתפקיד הדובר.

מהרשות נמסר בתגובה: "המכרז בוטל ע"י וועדת המכרזים המרכזית ברש"ת, בשל שינוי בתפיסת מדיניות אופן מתן השירות, שיקולי יעילות וחסכון כספי. לאור כך החליטה וועדת המכרזים ברש"ת להשיב למציעים את דמי ההשתפות ששולמו במסגרת המכרז".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש