בעקבות אישור שמים פתוחים: שביתה כללית בנתב"ג החל ממחר

נתניהו: "מטרת הרפורמה - הורדת מחירי הטיסות מישראל ואליה והגברת התיירות הנכנסת" ■ לפיד: נפתח בדיאלוג עם חברות התעופה הישראליות ■ בנט: המדינה צריכה לממן את האבטחה באל על

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

(עדכון) ההסתדות הודיעה הערב (א') כי ביום שלישי הקרוב משעה 05:00 יושבת נתב"ג לחלוטין כחלק משביתת סולידריות של עובדי רשות שדות התעופה. יו"ר ההסתדרות עופר עיני קרא לשר האוצר ושר התחבורה להיכנס מיד למשא ומתן כדי למצוא פיתרון לסכנת קריסתן של חברות התעופה הישראליות.

מנכ"ל אל על אליעזר שקדי הגיב הערב לראשונה על החלטת הממשלה ואמר: "ממשלת ישראל קיבלה הייום החלטה קשה המונעת מהתעופה הישראלית יכולת תחרות הוגנת ושוויונית. הוא יחליש את יכולתן של חברות התעופה הישראליות להתחרות. להחלטת הממשלה עלולות להיות השלכות כבדות משקל על העובדים והספקים בענף התעופה בישראל. הממשלה אף לא נתנה תשובות כלשהן לשאלות הנוקבות שנשאלו על ידי חברות התעופה, ובכלל זה הפערים המונעים תחרות אמיתית, ובמיוחד הוצאות הביטחון האדירות בהן נושאות חברות התעופה הישראליות בלבד".

בתוך כך, חברת התעופה ארקיע הודיעה כי עקב הימשכות השביתה, היא מבטלת את כל טיסותיה הבינ"ל והפנים ארציות עד מחר בלילה. חברת אל על הודיעה הערב, כי היא מבטלת את כל טיסותיה עד להודעה חדשה. החברות קוראות לציבור הנוסעים להתעדכן באתרי החברות ובאמצעי התקשורת.

נמל התעופה בן גוריון, היום

עם זאת, ועדת החריגים של ההסתדרות אישרה הלילה טיסה מיוחדת של חברת אל על לארה"ב עליה 25 נערים מירוחם שייצגו את ישראל בתחרות רובוטיקה.

למרות שביתת עובדי אל על, ארקיע וישראייר וההפגנה הסוערת מחוץ ללשכת ראש הממשלה, אישרה בצהריים הממשלה את הסכם שמים פתוחים - הסכם התעופה בין ישראל לבין 27 מדינות האיחוד האירופי להגברת התחרות בתחום התעופה האזרחית לישראל וממנה. ההסכם אושר ברוב של 16 בעד מול 3 מתנגדים (עמיר פרץ, יצחק אהרונוביץ, סופה לנדוור). נכון לעכשיו, טיסות אל על שמתוכננות להיום עד השעה 21:00 מבוטלות.

בהתאם להחלטת הממשלה שר התחבורה, ישראל כץ, ושר האוצר, יאיר לפיד, יתייחסו תוך 45 ימים, באחת מישיבות הממשלה הקרובות, לשאלות של שרים שעלו ביחס להסכם שמים פתוחים, שעלו במהלך הדיון בישיבת הממשלה היום.

עקבו אחרי TheMarker בטוויטר

מנכ"ל הארגון הבינלאומי של חברות התעופה - יאט"א, בישראל, קובי זוסמן, גינה את כוונת ההסתדרות להשבית מיום שלישי את התעופה בנתב"ג ואמר, כי "אין מקום להשבית שדה תעופה שהוא שער הכניסה והיציאה היחיד של מדינת ישראל, על חשבונם של אלפי נוסעים".

"מן הראוי שראשי ועדי העובדים של רשות שדות התעופה לא יגרמו לסבל מיותר לאלפי הנוסעים. לכן, שביתה כזו היא לא במקום. מעבר לכך, ידוע כי לענף התעופה תרומה משמעותית לכלכלה הישראלית. כל שביתה כזו של נתב"ג, איננה תורמת למצב חברות התעופה שגם כך מתמודדות עם מציאות עסקים קשה ושולי רווח מאוד זעומים. כל השבתה לא תורמת לא לנוסעים ולא לחברות התעופה". עפ"י נתוני רשות שדות התעופה צפויה ביום שלישי תנועה של כ-35 אלף נוסעים ב-225 טיסות.

הפגנת עובדי אל על, ארקיע וישראייר מול לשכת ראש הממשלה

יותר יעדים ויותר זול

בהצעה שהובאה לממשלה נכתב כי "הסכם השמים הפתוחים עם האיחוד האירופי נועד להביא לליברליזציה בקווי התעופה בין ישראל למדינות האיחוד האירופי שיאפשר את הוזלת מחירי הטיסה בין ישראל ואירופה ופתיחת יעדי טיסה חדשים בכל רחבי מדינות האיחוד האירופי ללא הגבלה".

כמו כן, יאפשר ההסכם להגדיל את התיירות הנכנסת וכתוצאה מכך לסייע לחוסנו של המשק. הסכם שמיים פתוחים כולל בתוכו מנגנון יישום הדרגתי למשך כחמש שנים, וזאת במטרה לאפשר לחברות התעופה הישראליות להיערך למבנה התחרותי החדש בענף התעופה.

בהסתדרות הביעו אכזבה לנוכח החלטת הממשלה. בבוקר עוד ניסה עיני להשפיע על הדיון בממשלה, כאשר קרא לנתניהו לדחות בחודש ימים את ההחלטה על אישור ההסכם, כדי שבפרק זמן זה אפשר יהיה לנהל מו"מ על שמירת זכויות העובדים, הרואים עצמם נפגעים מהשלכות ההסכם.

בהסתדרות הבהירו היום כי הארגון אינו מתנגד להסכם. "עם זאת, אנו מבקשים להבטיח ששום עובד בחברות התעופה אל על, ארקיע וישראייר, לא ייפגע עקב ההסכם, בין על ידי פיטורים ובין על ידי הרעת תנאי עבודתו, שעלולים להתרחש תחת המסווה של תוכנית התייעלות בחברות", הבהירו בהסתדרות.

מרכז השליטה של אל על הודיע לרש"ת כי כל ההמראות של טיסות אל על מנתב"ג, הבינלאומיות והפנים ארציות, שהיו אמורות לצאת היום עד השעה 21:00, מבוטלות.

לפיד: התאחדות התעשיינים מעריכה כי יווצרו כ-10,000 מקומות עבודה

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר לאחר ההצבעה: "מטרת הרפורמה שאישרנו היא הורדת מחירי הטיסות מישראל ואליה והגברת התיירות הנכנסת. אני מברך את שרי האוצר והתחבורה שהתייצבו להעביר את הרפורמה הזאת שנדונה כבר שנים רבות. נמשיך לקדם רפורמות להורדת יוקר המחייה ולייעול השירותים לאזרחי ישראל".

שר האוצר יאיר לפיד אמר במהלך הדיון כי "רפורמת השמים הפתוחים טובה לישראל. היא תוביל להורדת המחירים ולהגברת התחרות, ולא תפגע בהיקף מקומות העבודה במשק אלא להפך." לפיד ציין כי התאחדות התעשיינים מעריכה שיווצרו כ-10,000 מקומות עבודה חדשים וכי ייצור מקומות עבודה הוא אחד היעדים המרכזיים שהציב משרד האוצר במרכז סדר היום שלו.

שר האוצר הזכיר כי ההסכם ייכנס לתוקפו רק בעוד שנה (אפריל 2014) ואמר כי לאחר אישור ההסכם, יחל דיאלוג עם חברות התעופה על מנת לאזן בין ההתייעלות המתחייבת לבין צרכי חברות התעופה הישראליות, עובדיהן וצרכי הביטחון בטיסות לישראל וממנה.

שר התחבורה ישראל כץ בירך בתגובה על קבלת ההחלטה על פתיחת השמים לתחרות: ואמר כי זהו יום חג לתושבי המדינה". לדבריו, "מדובר בצעד המשמעותי הראשון שהממשלה נוקטת בעניין הצעדים לשוויון בנטל. ההסכם יוביל לתחרות ולהורדת מחירים".

יו"ר ועד עובדי אל על, אשר אדרי, אמר כי הוא "מצר על ההחלטה וכי שר התחבורה ישראל כץ הטעה את חברי הממשלה". לדבריו, הוא יפנה ליו"ר ההסתדרות עופר עיני כדי שיחריף את צעדי המחאה והמאבק במשק כנגד הממשלה.

בנט: המדינה צריכה לממן את האבטחה באל על

שר הכלכלה, נפתלי בנט, מצדד בדרישת אל על להעביר את נטל ביטחון הנוסעים במלואו למדינה. כיום, מממנת אל על כ-30% מהוצאות הביטחון בטיסותיה בכ-35 מליון דולר בשנה. המדינה מוכנה להגדיל את השתתפותה ל-80%, אולם באל על מבקשים שהמדינה תישא במלוא העלות, כמקובל בעולם, כדי שהחברה תוכל להתחרות במסגרת השמים הפתוחים עם חברות זרות בתנאים דומים.

לאחר אישור הסכם השמים הפתוחים עם אירופה, שמאפשר יותר טיסות לישראל וממנה אמר בנט, כי "זהו מבחן ראשון של הממשלה שעבר בהצלחה, הבטחנו תחרות וקיימנו. סוגיית התחרות היא חשובה בטיפול שלנו ביוקר תהמחיה, אבל יש סייגים ביטחוניים שאסור לזלזל בהם".

לדבריו, עד יישום ההסכם, בעוד שנה, יש לנתח את הקשיים והם פתירים. "יש צורך להפריד את הטיפול בתעופה מהטיפול בביטחון", אמר בנט. "שהמדינה תיקח על עצמה את נושא האבטחה ולא על חברת התעופה. אי אפשר לדרוש את אותה רמת אבטחה ולא לשלם עליה.

"מנגד, אם הממשלה תשלם 100% מהוצאות הביטחון, לאל על לא תהיה מוטיבציה להתייעל, ולכן יש צורך להפריד את הטיפול בתעופה מהטיפול בביטחון. בדיוק כמו שאבטחת השרים משולמת על ידי המדינה, כך גם המדינה צריכה לדאוג לאבטחת הנוסעים. בנוסף אסור לנו גם לזלזל באפשרות שלקריסת אל על בשעת מלחמה ויש להיערך לכך".

שר התיירות ד"ר עוזי לנדאו מסר כי "ממשלת ישראל קיבלה החלטה נכונה עבור אזרחי ישראל, עבור כלכלת ישראל, ועבור תעשיית התיירות בארץ. אני רוצה לברך ולחזק את אנשי משרד התיירות, ובראשם המנכ"ל, נועז בר ניר, על הובלה אמיצה של המהלך. בתוך זמן קצר נזכה לראות תנועת תיירים ערה לארץ, הגדלת ההכנסות לקופת המדינה ותעשיית תיירות המייצרת מקומות עבודה רבים בערים ובפריפריה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"