טייגר וודס בדרך לארץ? הקמת 5 מגרשי גולף תביא מיליון תיירים לישראל

מנכ"ל קבוצת מ.א.ן: "קיימות תוכניות אשר לא יצאו לפועל מפני שענף הגולף הצטייר כמשחק של האליטה"

עירית רוזנבלום
עירית רוזנבלום
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עירית רוזנבלום
עירית רוזנבלום

להקים חמישה מגרשי גולף, כל אחד בשטח של כ-700 דונם באזור געש, טבריה, אשקלון, אילת ובאזור שבין ים המלח למצפה רמון - כך מציע מנכ"ל חברת מ.א.ן נכסים, ג'קי מוקמל. לדבריו, הקמת מגרשים כאלה, בסמיכות למרכזים עירוניים, תביא לתוספת של כמיליון תיירים בשנה.

במכתב אל שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, מציין מוקמל כי תיירות הגולף הינה אחד ממנופי הצמיחה הגדולים ביותר בתיירות הבינלאומית - צמיחה של כ-8% בשנה בעולם. "מספר שחקני הגולף בעולם עולה מדי שנה באחוזים רבים ועשרות מיליוני שחקני גולף בעולם מנתבים את עצמם למדינות קיציות כדי לשחק גולף, במיוחד בתקופות החורף באירופה", הוא כותב, "במדינות כמו קפריסין ובולגריה וביעדים כמו אנטליה שבטורקיה ולאחרונה גם בטאבה שבסיני, הוקמו עשרות מגרשי גולף לקידום התיירות".

מבדיקה שערכה החברה עולה שלאנטליה, בה פועלים כ-25 מגרשי גולף, מגיעים כ-8 מיליון תיירים בשנה בזכות ענף ספורט זה.

מוקמל מזכיר שבישראל פעילים כיום רק מגרש גולף בינלאומי אחד בקיסריה ועוד חצי מגרש גולף בשפיים. "בתוכנית המיתאר הארצית קיימות מספר תוכניות נרחבות להקמת מגרשי גולף, אשר לצערי, לא יצאו לפועל מטעמים בירוקרטיים ומפני שגופים שונים ניסו בצורה זו או אחרת לחסום את פיתוח ענף הגולף, שהצטייר בעיניהם כמשחק של האליטה", הוא כותב. לדבריו, "אם ניקח כמודל את אזור אור עקיבא-קיסריה ואת אקדמיית הגולף שפועלת זה מספר שנים כדי לעודד נערים למשחק גולף, נראה שהגולף היה ענף מספר אחד באזור והביא לגיבוש חברתי נרחב ללא הבדל במעמד הכלכלי של השחקן הצעיר".

ממשרד התיירות נמסר בתגובה כי המשרד סיים לפני כשנה את הכנתה של תוכנית אב לפיתוח תיירות הגולף בישראל, במשותף עם מינהל מקרקעי ישראל, מתוך הבנה של חשיבות פלח תיירותי זה. "על פי הערכות המשרד, השקעה בגולף תביא בסופו של התהליך להכפלת ההוצאה הממוצעת של התייר ולגידול של כ-20% בתפוסת החדרים השנתית", אומרים במשרד התיירות.

בחודשים האחרונים ביצעו משרד התיירות ומינהל מקרקעי ישראל בדיקת היתכנות סטטוטורית ושיווקית למספר אתרים פוטנציאלים למתחמי גולף וכיום מקודמת תוכנית למגרש באילת. בעומר שליד באר שבע נמצא מגרש נוסף בהליכי תכנון מתקדמים ביותר ובכפר חיטים פועל המשרד למימושה של תוכנית קיימת.

סטס מיסז'ניקוב

שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, הדגיש בעבר כי פיתוח תיירות הגולף הינו בעל פוטנציאל לעידוד השקעות מקומיות ובינלאומיות בעלות ערך גבוה למשק בהיבט התיירותי, העסקי, התעסוקתי והפיתוח האזורי. בנוסף, פיתוח זה יסייע לישראל בתחרות על לב התייר מול מדינות האזור בהן מצרים, ירדן ומדינות באגן הים התיכון, שהפכו זה מכבר ליעדים לתיירות הגולף.

עוד אמר מיסז'ניקוב כי במקביל לקידום תחום הגולף, מקדם המשרד תכניות להקמת קזינו חוקי, במטרה לגוון את התיירות לישראל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים