הדר קנה
הדר קנה

כמעט 200 ישראלים שנחתו הבוקר (שני) בדובאי, מטיסה של חברת התעופה המקומית פליי דובאי, מעוכבים בשדה התעופה ואינם מורשים להיכנס לאיחוד האמירויות. הבעיות התחילו אמש, כשישראלים מטיסת הערב ניסו להיכנס למדינה.

מוקדם יותר נדחו הטיסות של החברות הישראליות ישראייר וארקיע, שהיו אמורות להמריא היום - אבל כעת נראה כי הן ייצאו. אורי סירקיס, מנכ”ל ישראייר, אומר שטיסה של ישראייר עוכבה הבוקר ובדקות האחרונות קיבלה אישור טיסה. לישראייר נקבעו שתי טיסות לדובאי היום - אחת המריאה הבוקר והשנייה אמורה לצאת לקראת 12:00 בצהריים.

סירקיס מסביר את ההליך מאחורי הקלעים: "48 שעות לפני הטיסה אתה צריך להעביר פרטים, כמו מספרי דרכונים ותוקף. זה מחליף, כביכול, את הוויזה כתהליך זמני שהוסדר עד לקבלת הפטר המלא מוויזות. הפטור מעוכב רק בגלל בעיות פוליטיות שאני לא יודע מה מקורן ומה הסיבה להן.

"הבוקר נחתה טיסה של פליי דובאי, ממה שאני שומע מהנציגים שלנו בשדה - הרשומות לא הגיעו. הם תולים את הסיבה בפרוצדורה. אין משבר פוליטי או סיבות בריאותיות (ישראל מדינה אדומה) כלשהן. משרד החוץ טיפל בזה וקיבלנו כעת אישור להמריא".

משרד החוץ מעורב בנושא, ומנסה לפתור את הבעיה בשטח. ההערכה היא שהעיכובים קשורים לכך שהטיסות התחילו לפעול עוד לפני שנכנס לתוקף הסכם הפטור מאשרות תייר (ויזות) בין המדינות. 

בכיר במשרד החוץ אמר: "מכיוון שהסדרי הפטור עדיין לא נכנסו לתוקף, עשינו בינתיים הסדרים מיוחדים. חבורת התעופה קבעו טיסות בגלל לחץ של הלקוחות - הישראלים כבר רצו לטוס, אבל הכל עוד לא רשמי". 

הנורמליזציה בין ישראל לאיחוד האמירויות יצרה התעניינות גוברת של הישראלים במדינה הערבית כיעד תיירותי. לפי נתוני רשות שדות התעופה, בדצמבר צפויים להגיע לאיחוד האמירויות כ-50 אלף נוסעים (הלוך ושוב) ביותר מ-300 טיסות. חברת התעופה פליי דובאי כבר מוציאה שתי טיסות יומיות לאורך כל החודש, ובהמשך השבוע צפויות גם חברות התעופה הישראליות ישראייר, אל על וארקיע להפעיל את קוויהן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker