עיריית אילת מבקשת שהממשלה תחריג אותה מהוראות הקורונה - ותאפשר לנופשים להתארח בבתי המלון בעיר. כך עולה ממתווה שגיבשו ראש עיריית אילת, מאיר יצחק-הלוי, וסגנו, אלי לנקרי, שהוכן בסיוע שני נציגי משרד הבריאות - אך לא בהסכמת הממשלה.

לפי המתווה שהוצג היום (ג'), אילת תנהג כ"אי ירוק" סגור, והכניסה אליה תתאפשר רק דרך כביש 90 או דרך נמל התעופה רמון. לפי המתווה, בתי המלון ימשיכו לפעול בהתאם לכללי התו הסגול המחמיר (תפוסה של 35% בחדרי האוכל, הגבלת התקהלויות, שמירת מרחק ועוד). המתווה הוא למעשה הצעה יזומה של העירייה להציל את אילת מהסגר שהשיתה עליה הממשלה ללא דיון מעמיק במצבה, לטענת ראש העיר.

במתווה מוצע כי בדומה לטיסות למדינות ירוקות, האורחים המבקשים לנפוש בעיר יחויבו להציג אישור על בדיקת קורונה שלילית, שבוצעה לא יותר מ-48 שעות לפני ההגעה לעיר. הבאים לעיר, שהזמינו נופש באחד מבתי המלון או מקומות האירוח האחרים, יידרשו להציג בנקודות הבדיקה השונות אישור הזמנה ממקום האירוח.

מאיר יצחק הלוי
מאיר יצחק הלוי, ראש עיריית אילתצילום: עופר וקנין

לטובת האורחים יעמדו תחנות לבדיקת קורונה (PCR) במקומות שונים ברחבי ישראל, ובהן ארבע תחנות בדרך לאילת לבדיקה מהירה (ויקרה יותר). אורח שעבר בדיקה ונמצא שלילי לקורונה - יקבל אישור בכתב וכן ברקוד שישמש אותו במחסום הכניסה לאילת. אורח שעבר בדיקה ונמצא חיובי לקורונה - ייכנס מיד לבידוד, בהתאם לכללי משרד הבריאות, ויהיה פטור מתשלום על החופשה שהזמין.

מוצע כי התוכנית תוגדר פיילוט למשך חודש, ומדדי ההצלחה ייקבעו מראש. לאחר הפיילוט יוחלט על ההמשך וכן על אופן ההתנהלות וההגבלות שייקבעו בתוך העיר.

"מדובר בסיכון מחושב שהתועלת שבו עולה משמעותית על הנזק בלעדיו", אמרו יצחק-הלוי ולנקרי. "מצב התחלואה באילת הוא הטוב ביותר בישראל, ולצערי המדינה בוחרת לדבר על פתיחת נתב"ג, בעוד אילת סגורה ומסוגרת ונמצאת על סף תהום. לא נהסס להשתמש בכלים משפטיים כדי לקבל מענה למצוקת העיר".

שדה התעופה רמון
שדה התעופה רמוןצילום: RONEN ZVULUN/רויטרס

"העיר על סף קריסה"

המתווה, כאמור, לא אושר על ידי הממשלה. לפי יצחק-הלוי, "ראש הממשלה ואנשיו לא עונים לי. אני מכיר אותם שנים, מתכתב עמם, והם לא מתייחסים ברצינות למתווה שאנחנו מציגים, ול-76 אלף איש שכלכלתם ובריאותם הנפשית נפגעת. המדינה חייבת לקחת אחריות - כי העיר לפני קריסה. העלות החודשית של החזקת אילת בסגר היא כ-530 מיליון שקל. אפשר להשקיע עשירית מהסכום הזה ולשמור עליה בחיים".

בעירייה מסבירים כי מצב התחלואה בעיר הוא בין הנמוכים בישראל, כך שאין הצדקה לסגירת העיר. "מדוע פותחים את השמים ליוון ולחו"ל ולא פותחים את השמים לאילת?" זעם יצחק-הלוי. "תושבי אילת חשובים יותר מהטיסות לאומן, והממשלה לא דנה במצבם פעם אחת".

אילת
בתי מלון באילת. התאחדות המלונות אומדת את אובדן ההכנסה בבתי המלון בחגי תשרי ב-800 מיליון שקלצילום: Sergei25 / Shutterstock

בשיא משבר הקורונה שיעור האבטלה באילת טיפס לכ-70%, לפי נתוני שירות התעסוקה. זאת, מאחר שכ-80% מכלכלת אילת נשענת על תעשיית התיירות, שספגה פגיעה קשה. הרוב המוחלט של תושבי העיר עוסקים בתחום או מספקים שירותים לעסקים שפועלים בענף. עם זאת, עם תחילת ההקלות, העיר שבה לשגשג, וביולי-אוגוסט נהנתה מביקוש אדיר ומפריחה שלא ידעה זה שנים: בחודשים אלה ביקרו בעיר יותר מ-800 אלף אורחים. כעת המצב חזר להיות קשה לתושבי אילת.

על פי נתונים שהוצגו, אילת שומרת כבר שבועות על שיעור תחלואת קורונה מהנמוכים בישראל: מספר החולים המאומתים ל-10,000 איש הוא 6; מספר החולים הפעילים ל-10,000 איש הוא 16; ושיעור החיוביים הוא 4.96% בלבד.

לטענת העירייה, כבר כיום ננקטות פעולות למניעת עליית התחלואה בעיר. כך למשל, במסגרת תוכנית "אילת עיר ירוקה", מפעילה העירייה מוקד קורונה ייעודי לשליטה ובקרה, לצד הפעלת סיירת עירונית בשם "נאמני העיר הירוקה" להסברה ולפיקוח. כמו כן, לטענת העירייה, היא תיגברה את האכיפה בעיר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום