הממשלה תכריע אם טיסות לחו"ל יבוטלו במהלך הסגר

בשלב זה לא ברור אם כלל הטיסות יופסקו או שיהיו טיסות שיורשו לנחות תחת אישור מיוחד, כפי שהיה באפריל

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תיירים בסנטוריני
תיירים בסנטוריני, יווןצילום: Littleaom / Shutterstock.com

מי שרצו לטוס לקראת הסגר בחגים, יצטרכו לחשב מסלול מחדש. במשרד הבריאות שוקלים בין יתר ההגבלות במהלך הסגר, גם להפסיק גם את הטיסות הנכנסות לישראל והיוצאות ממנה. זאת בדומה לסגר הקודם שהוטל באפריל, בעת חג הפסח. הנושא יידון ביום ראשון הקרוב בישיבת הממשלה - וזו תקבל החלטה סופית. בינתיים מגבשים במשרד הבריאות את ההנחיות והמגבלות בנוגע לפעילות נתב"ג. 

בשלב זה לא ברור אם כלל הטיסות יופסקו או שיהיו טיסות שיורשו לנחות תחת אישור מיוחד, כפי שהיה באפריל. הגעת הנוסעים במהלך חג הפסח עוררה סערה. למרות הסגר שהוטל בחג, נחתו בישראל חמש טיסות - ארבע מניו יורק ואחת מגיאורגיה, אחרי שאושרו על ידי ועדת חריגים. בטיסות אלה הורשו הנוחתים להגיע עצמאית ליעד הבידוד, במקום לעבור למלוניות בידוד. בעקבות הסערה, החליטה הממשלה לקבוע תקנות לשעת חירום שלפיהן כל השבים מחו"ל יישלחו עם חזרתם לישראל, לבידוד במלוניות מטעם המדינה.

רק בתחילת השבוע החליטה ממשלת יוון לאפשר כניסה של תיירים ואנשי עסקים ישראלים לשטחה החל מה-15 לספטמבר, ללא הגבלה של מספר התיירים או יעדים וללא צורך בבידוד. זאת, בכפוף להצגת בדיקת קורונה שנערכה עד ל-72 לפני הנחיתה. 

שמי ישראל החלו להיפתח בהדרגה ב-16 באוגוסט. עד כה, רק שלוש מדינות המוגדרות ירוקות הסכימו לקבל תיירים ישראלים - בולגריה, קרואטיה ויוון - תחת מגבלות שונות: בכניסה לבולגריה יש להציג בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני הכניסה למדינה, ובקרואטיה יש להציג בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 48 שעות לפני הטיסה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker