יש לאן לטוס בחגים: יוון פותחת את שעריה לתיירים ישראלים ללא הגבלה

הנוסעים יידרשו להציג בכניסה בדיקת קורונה שנערכה עד ל-72 שעות לפני הטיסה ■ ישראייר הודיעה כי תפעיל טיסות לרודוס לקראת חגי תשרי

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סלוניקי
סלוניקיצילום: MONTICO Lionel / Hemis.fr / Gett

ממשלת יוון החליטה לאפשר כניסה של תיירים ואנשי עסקים ישראלים לשטחה, ללא הגבלה של מספר התיירים או היעדים וללא צורך בבידוד. זאת, בכפוף להצגת בדיקת קורונה שנערכה עד ל-72 לפני הנחיתה. כך הודיע שר החוץ היווני, ניקוס דנדיאס, לשר החוץ הישראלי, גבי אשכנזי, בשיחה שערך עמו לפני זמן קצר. ההחלטה תיכנס לתוקף החל ב-15 בספטמבר (יום שלישי הבא).

האזינו: 45 שקל לבדיקת קורונה כדי לטוס לחופשה - זה אמיתי? 

כדי לטוס ליוון, נוסע מישראל יידרש כאמור להציג בדיקת קורונה עדכנית, ולהירשם באתר ממשלת יוון ובאתר משרד הבריאות. כמו כן, הוא ייאלץ לבצע בדיקה נוספת עם הכניסה למדינה, שאחריה ישהה במלון על חשבונו עד לקבלת תשובה שלילית בתוך 24–48 שעות.

בתוך כך, חברת ישראייר הודיעה כי תחל להפעיל טיסות לאי רודוס לקראת חגי תשרי, החל מה-16 בספטמבר. מחירי הטיסה יחלו ב-279 דולר, וחבילה ל-4 לילות תתומחר החל ב-599 דולר.

רודוס. ממוצע מספר התיירים הישראלים ביוון עמד על 50 אלף בשבוע בחודשי אוגוסט קודמים
רודוס. ממוצע מספר התיירים הישראלים ביוון עמד על 50 אלף בשבוע בחודשי אוגוסט קודמיםצילום: StockStudio / Shutterstock.com

בחודש שעבר אישרה יוון את הכפלת מספר התיירים הישראלים שיכולים לבקר בה החל מספטמבר, מ-600 ל-1,200 בשבוע - הגבלה שתסתיים כאמור בשבוע הבא.

שמי ישראל החלו להיפתח בהדרגה מה-16 באוגוסט. עד כה, רק שלוש מדינות המוגדרות ירוקות הסכימו לקבל תיירים ישראלים - בולגריה, קרואטיה ויוון - תחת מגבלות שונות: בכניסה לבולגריה יש להציג בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני הכניסה למדינה, ובקרואטיה יש להציג בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 48 שעות לפני הטיסה.

שר החוץ גבי אשכנזי אמר בתגובה להחלטה כי "בין ישראל ויוון קיימת שותפות אסטרטגית חשובה, והעובדה שיוון היא המדינה הראשונה שפותחת את שעריה בעידן הקורונה היא הוכחה לברית החזקה בין המדינות. מערכת היחסים בין יוון לישראל מהווה דוגמה לכך ששיתוף פעולה ושיח ישיר בין מדינות הוא הדרך הבטוחה לשגשוג כלכלי".

שרת התחבורה מירי רגב אמרה: "המשך פתיחת יוון לתיירות ישראלית ללא הגבלה היא בשורה חשובה לתושבי ישראל, שביקשו מאיתנו להרחיב את היעדים לנסיעה - ומוכיחה כי המדיניות המדורגת והאחראית שבה נקטנו לפתיחת השמיים הייתה נכונה. תודתי לשר החוץ גבי אשכנזי וצוות משרד החוץ שעמלים כבר כעת על פתיחת יעדים נוספים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker