התאחדות המלונות: "סגר לילי באילת יביא לאובדן הכנסה של רבע מיליארד שקל"

בהתאחדות טוענים כי בעקבות הכוונה להכליל את אילת ברשימת הערים האדומות, היו ביממה האחרונה ביטולים של 30% מההזמנות לחגים

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מלונות באילת
מלונות באילתצילום: מורי חן

התאחדות המלונות יוצאת נגד ההכרזה על סגר לילי באילת, וטוענת כי המהלך יביא לאובדן הכנסה של לפחות 250 מיליון שקל. "מאז פורסמה אמש (א') רשימת היישובים האדומים שבהם צפוי סגר לילי, ובהם אילת, היו ביטולים היסטריים של 30% מההזמנות לחגים. אם העיר תישאר אדומה - לא יהיה בה אפילו נופש אחד", כתב נשיא ההתאחדות, אמיר חייק, לראש הממשלה ולשרי הבריאות, הביטחון והתיירות.

לטענת ההתאחדות, המלונות באילת נערכו בשבועות האחרונים לאירוח של יותר מ-160 אלף איש בתקופת החגים, בהתאם להנחיות התו הסגול והגבלות תוכנית הרמזור. ההכנות כללו בין השאר גיוס כוח אדם ורכישת מזון וציוד.

"לא ברור לנו מהן הנסיבות שהביאו להכללת אילת ברשימת הערים האדומות בן לילה - אבל דבר אחד כבר ברור: החלטה כזאת תביא לנזק בלתי-הפיך, לאובדן הכנסה מיידי של כרבע מיליארד שקל רק במלונות, ולהוצאתם לחל"ת של כ-7,500 מתוך 8,000 עובדי המלונות", טוען חייק.

אמיר חייק
אמיר חייקצילום: סמדר כפרי

מנתוני התאחדות המלונות עולה כי ביולי ואוגוסט התארחו באילת כחצי מיליון נופשים, ולטענתה "חרף הנתון המרשים, העיר הצליחה לשמור על מעמדה כירוקה, לאור רמת התחלואה הנמוכה בה. מספר החולים באילת, המונה 65 אלף תושבים, מסתכם נכון להיום בכ-90 בלבד".

לטענת ההתאחדות, לצד השיקול הבריאותי, צריך לחשוב על סיוע לשיקום התיירות בעיר, שהתרסקה עם פרוץ הקורונה. בשיא המשבר, שיעור האבטלה בעיר טיפס לכ–70%, לפי נתוני שירות התעסוקה. זאת, מאחר שכ-80% מכלכלת אילת נשענת על תעשיית התיירות, וכל אחת מהחוליות בשרשרת ספגה פגיעה קשה. הרוב המוחלט של תושבי העיר עובדים בתיירות או מספקים שירותים לעסקים הפועלים בענף.

עם זאת, מאז החלו ההקלות, העיר שבה לשגשג, וביולי-אוגוסט נהנתה מביקושים אדירים ולפריחה שלא ידעה זה שנים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker