תביעה בסך 990 אלף שקל נגד ארקיע: "שיקרה ולא הודיעה על איחור בטיסה"

82 לקוחות טוענים כי החברה לא הודיעה להם על איחור בטיסה על מנת למנוע מהם קבלת כספים שמגיעים להם בהתאם לחוק ■ "ארקיע העדיפה לא לחשוף את התובעים מראש לאיחור המשמעותי בטיסה, דבר שהיה מאפשר להם לעמוד על זכויותיהם"

הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטוס של חברת ארקיע צילום: מוטי מילרוד
הדר קנה

82 לקוחות של ארקיע הגישו תביעה לבית משפט השלום בתל אביב בסך 990 אלף שקל. הם טוענים כי החברה לא הודיעה להם על איחור בטיסה, כדי למנוע מהם קבלת כספים המגיעים להם בהתאם לחוק.

הנוסעים קנו כרטיס טיסה לבוקרשט, ולטענתם, הם הגיעו לנתב"ג ב-19 באפריל, תאריך הטיסה, ב-13:00 - שלוש שעות לפני המראת המטוס. לאחר הגעתם נמסר להם כי הטיסה נדחתה ל-20:00. סמוך לשעה זאת נמסר להם כי הטיסה נדחתה בשלוש שעות נוספות. לאחר מכן נודע כי הטיסה נדחתה בשעה נוספת.

המשמעות היא שהטיסה נדחתה בסך הכל ב-11 שעות. לפי חוק שירותי תעופה (לפני שתוקן באופן זמני למשך תקופת הקורונה) האחריות במקרה שבו טיסה לא יוצאת לפועל במועד הנקוב בכרטיס הטיסה, בשל ביטול או שינוי במועדה, היא של חברות התעופה.

בתביעה נטען כי "לתובעים התברר בדיעבד כי המטוס שבו היו אמורים לטוס הושבת בשל תקלה ונעשו מאמצים להוביל את הנוסעים ליעדם באמצעות מטוס של חברה אחרת". הנוסעים טוענים כי ארקיע ידעה מראש שלא תוכל להמריא לפני 00:30 והעדיפה "שלא לחשוף את התובעים מראש לאיחור המשמעותי בטיסה, דבר שהיה מאפשר להם לעמוד על זכויותיהם, בין השאר לבטל את כרטיס הטיסה ולקבל החזר כספי מלא. הנתבעת השאירה את התובעים בחוסר ודאות במשך למעלה מ-11 שעות".

עוד נטען בתביעה כי "זה אינו המקרה הראשון שבו חברות התעופה מנסות לתעתע בלקוחות, לזלזל בזמנם ולהשאירם בתנאים לא תנאים, כל זאת כדי שאותן חברות לא יצטרכו חלילה לקחת אחריות ולהחזיר לנוסעים האומללים את כספם". 

התביעה הוגשה על ידי עו"ד יונתן שוב. הליך גישור שנעשה בין הצדדים לפני התביעה לא הצליח.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker