עובדי ארקיע הפגינו נגד הבעלים - ודרשו להחזיר את החברה לפעילות

מאז מארס קירקעה ארקיע את כל מטוסיה, ואף החזירה מטוס אחד שהיה חכור ■ במקביל, הוציאה החברה את מרבית עובדיה לחל"ת, ללא צפי לחזרה ■ יו"ר הוועד: "לא נשב בחיבוק ידיים ונראה את הבית שלנו קורס"

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חברת ארקיע
מטוס של חברת ארקיע

מאות עובדי ארקיע הפגינו היום (ד') נגד התנהלות בעלי החברה, האחים נקש, ודרשו: "החזירו את החברה המושבתת לפעילות באופן מיידי". 

העובדים הפגינו בכמה מקומות נגד התנהלות האחים נקש, בעלי השליטה בחברה. ההפגנות המרכזיות היו מול ביתו של מנהל העסקים של האחים נקש בישראל (המכהן גם כיו"ר ארקיע) ומול משרדי ארקיע. 

מאז מארס, קירקעה החברה את כל מטוסיה, ואף החזירה מטוס אחד שהיה חכור. במקביל, הוציאה החברה את מרבית עובדיה לחל"ת, ללא צפי לחזרה. לטענת העובדים: "בניגוד לחברות אחרות, בעלי החברה מסרבים לקחת הלוואה בגובה של כ-130 מיליון שקל ברובה בערבות המדינה, ובפועל - מובילים לסגירת החברה". 

עליזה בלאיש, יו"ר עובדי ארקיע אמרה: "ארקיע זה הבית שלנו. יותר מ-70 שנה אנחנו מטיסים את אזרחי ישראל, ועכשיו, בחסות הקורונה, החליטו בעלי החברה להשבית את פעילותה. האחים נקש מייבשים את החברה במתכוון. איך ייתכן שהמתחרים שלנו כבר טסים, ואנחנו עדיין על הקרקע עם כמעט כל העובדים בחל"ת? איפה הציונות, הערכים והרגש? אנחנו קוראים לבעלי החברה לזכור שמאחורי השמות יש אנשים, משפחות ומותג מפואר. 

"לא נשב בחיבוק ידיים ונראה את הבית שלנו קורס. ארקיע היא לא רק חשבון של הכנסות והוצאות. היא חברה של עובדים מסורים שנותנים את הנשמה שלהם למען החברה. עובדים שבמשך שנים רבות ידעו להביא ממון רב לכיסם של הבעלים, ואז האחים נקש חיככו ידיים בהנאה. אני מציעה לאחים נקש לא לשכוח מאיפה הם באו".

לדברי המארגנים, מדובר על התחלת המאבק, לאחר תקופה ארוכה בה ההנהלה מתעלמת מהם ומדרישותיהם.

אבי חורמרו, יו"ר ארקיע, מסר בתגובה: "לבי עם מאות העובדים ובני משפחותיהם, שאני מכבד את זכותם להפגין. אנו נמצאים בעיצומה של תקופה קשה, בלתי מוכרת ושלא ניתנת היתה לצפייה, שעוברת על העולם כולו, המשק הישראלי בכלל ועל ענף התעופה בפרט. מגפת הקורונה מעמידה אותנו בפני אתגרים רבים, ועל אף זאת אנו עושים כל שביכולתנו כדי להפעיל את החברה. בניגוד לנאמר, אנו פועלים כדי לקבל את ההלוואה בערבות המדינה, אך חשוב לדעת שגם אם נקבל אותה יהיו פעולות רבות אותן נהיה חייבים לבצע כדי להבטיח את חוסנה של ארקיע. אני פונה אליכם ציבור העובדים - השותפים שלנו - אנא שתפו איתנו פעולה ונהגו באחריות לטובת עתיד החברה ועובדיה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker