חו"ל מעולם לא היה רחוק יותר: ההגבלות על כניסת זרים וחובת הבידוד הוארכו

רשות שדות התעופה עידכנה היום כי ההגבלות על הכניסה לישראל וחובת הבידוד של 14 יום הוארכו עד 1 בספטמבר ■ העדכון מנוגד להצהרות ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שלפיהן תאריך היעד לפתיחת שמי ישראל ליוון וקפריסין היה 1 באוגוסט

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
האקרופוליס באתונה, באפריל. "נוף עוצר נשימה" היתה אחת האטרקציות של המלון
האקרופוליס באתונה, באפרילצילום: ALKIS KONSTANTINIDIS/רויט

רשות שדות התעופה עידכנה היום (שני) כי ההגבלות על כניסת זרים לישראל וחובת הבידוד של 14 יום לשבים מחו"ל הוארכו עד 1 בספטמבר. המשמעות: תושבים זרים לא יוכלו לנחות בישראל והישראלים שקיוו לטוס לחופשה בקיץ הקרוב ייאלצו, ככל הנראה, להמתין. 

הסיבה לכך היא העלייה בתחלואה, שאינה מאפשרת לפתוח את השמים. ההחלטה מנוגדת להצהרות ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מיוני שלפיהן תאריך היעד לפתיחת שמי ישראל ליוון וקפריסין היה 1 באוגוסט. בתחילת החודש החליט האיחוד האירופי לא לכלול את ישראל ברשימת המדינות שמהן מותרת הכניסה לאיחוד. הסיבה לכך היא שמגמת התחלואה בישראל גבוהה פי 2.5 מהסף שהציב האיחוד.

נתב"ג, במארסצילום: מוטי מילרוד

לפני העלייה הנוכחית בתחלואה ישראל קיבלה הצעות מכמה מדינות לחדש עמן את קשרי התעופה והתיירות במסגרת הסכמים הדדיים של "מדינות ירוקות". בין  המדינות: קפריסין, יוון, גיאורגיה, איי סיישל, אוזבקיסטן ומונטנגרו. קפריסין ומונטנגרו היו הראשונות להגיב לעלייה בקצב התחלואה בישראל, וכבר בסוף יוני הן הורידו את ישראל בדירוגי התיירות שלהן מקבוצה A לקבוצה B - צעד שלפיו אזרחי ישראל שירצו לטוס למדינות אלה יחויבו בהצגת תוצאות בדיקת קורונה לפני הנסיעה. 

הבשורות האלה קשות במיוחד עבור חברות התעופה והעובדים בענף התיירות, שבו מועסקים באופן ישיר כ–40 אלף איש, ובאופן עקיף עוד כ–150 אלף איש. בענף התיירות דורשים טיפול מיוחד מהממשלה - שיכלול סיוע וסבסוד, פטור ממסים וארנונה והארכת החל"ת של העובדים - משום שלהערכתם, הענף לא צפוי להתאושש בשנה הקרובה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker