הבידוד כלול במחיר: ישראייר תפעיל טיסות בקיץ - למי שיציג בדיקת קורונה שלילית

הבדיקה השלילית צריכה להיערך עד 72 שעות לפני מועד הטיסה ■ השבים לישראל יידרשו להיכנס לבידוד של 14 יום בהתאם להנחיות

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מונטנגרו
מונטנגרוצילום: STEVO VASILJEVIC/רויטרס

ישראייר הודיעה היום (רביעי) כי תפעיל שתי טיסות למונטנגרו ביולי ובאוגוסט, בעקבות הודעת המדינה כי תאפשר כניסה של תיירים שעברו בדיקת קורונה. עם זאת, הטסים יצטרכו להביא בחשבון את ההגבלות שיחולו עליהם.

ישראלים שירצו להיכנס למונטנגרו יצטרכו להציג בדיקת קורונה שלילית שנעשתה עד 72 שעות לפני מועד הטיסה. בנוסף, בהתאם להנחיות משרד הבריאות, השבים לישראל יחויבו בבידוד של 14 יום. 

הטיסה הראשונה מתוכננת ליום שישי 24 ביולי 2020, וטיסה נוספת נקבעה ליום שני 3 באוגוסט. מחיר כרטיס טיסה הלוך ושוב הוא 199 דולר. החברה גם מציעה אפשרות לביטול חינם של הכרטיס עד שבעה ימים לפני מועד היציאה.

דמיר דוידוביץ, ממלא מקום שר התיירות של מונטנגרו, מסר: "לכל מדינה יש את הזכות לפעול על פי תפישתה בנוגע להיתרי הכניסה לתיירים. מונטנגרו מפעילה הנחיות באזורי התיירות בכלל ובבתי המלון בפרט, לשמירה והקפדה עליהם בתקופה זו למען בריאות התיירים. גם בימים אלה, כמו בעבר, מונטנגרו מחכה ומקדמת בברכה את התיירים מישראל".

מטוס של חברת ישראייר
מטוס של חברת ישראיירצילום: מוני שפיר

ישראייר, שמנוהלת על ידי אורי סירקיס, חתמה לפני שבוע על הסכם הלוואה מתוקן עם משרד האוצר, במסגרתו הוגדלה ההלוואה שתקבל ישראייר בערבות מדינה של 75%, מ-93 מיליון שקל ל-140 מיליון שקל.

החברה ביקשה להגדיל את סכום ההלוואה כדי שתוכל להמשיך לפעול כל עוד הישראלים שחוזרים מחו"ל נדרשים לבידוד של 14 ימים, וכל עוד ישראל נחשבת מדינה "אדומה", ולכן אזרחיה נדרשים לתקופת בידוד בחו"ל. זאת, בלי להגדיל את מספר עובדי החברה שנשלחו לחל"ת (254 מ-450 עובדי החברה טרום המשבר) ומבלי לפטר עוד עובדים עד לסוף פברואר 2021, ותוך שמירה על כשירות 55 טייסי החברה ומטוסיה. מתחילת המשבר עזבו ביוזמתם 45 מתוך 450 מעובדי החברה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker