תו סגול מחמיר למלונות: הגבלת מספר הסועדים בחדר האוכל והזמנת פקחים לאורחים ללא מסכות

משרד הבריאות דרש כי הכניסה לחדר האוכל תוגבל ל-20 איש בלבד, בדומה למסעדות - אך בסופו של דבר התקבלה פשרה

הדר קנה
הדר קנה
מלון הרודס תל אביב
מלון הרודס תל אביבצילום: עופר וקנין
הדר קנה
הדר קנה

לאחר החלטת הממשלה על החמרת ההגבלות, פורסמו היום הוראות ה"תו הסגול" המותאם לענף המלונאות. שר התיירות אסף זמיר צפוי להציג לממשלה את המתווה המחמיר.

ההוראות החדשות כוללות, בין השאר, סגירת ברים ומועדוני לילה לאלתר. מספר הסועדים בחדר האוכל יוגבל עד 35% מהתפוסה המותרת (סעיף זה כפוף לאישור הממשלה), ולכן הורחב שטח ההושבה לגינות ולפטיו והורחבו גם שעות פעילות חדרי האוכל: ארוחות בוקר יתקיימו מהשעה 7:00 ועד השעה 12:00. ארוחות הערב מהשעה 18:00 ועד השעה 22:00.

בנוסף, יתבצע רישום אורחים בכניסה למלון וכן בכניסה לחדרי האוכל; תונהג אכיפה קפדנית של חבישת מסיכה ברחבי המלון, לרבות חדרי אוכל, לובי וכו'. במידה שאורחים לא ייענו להוראות צוות המלון, תוזמן משטרה או פיקוח עירוני. כמו כן, המאבטחים בבתי המלון ימנעו כניסה של מי שאינו אורח המלון.

כמו כן, תהיה הקפדה על הפרדה מקסימלית בין אורחים לעובדי המלון במהלך כל השהות, משלב הצ'ק אין ועד הצ'ק אאוט, ולרבות בעת מתן השירות לאורחים. ניקוי החדרים יתבצע רק כשהם ריקים מאורחים. בנוסף, יוגדלו המרחקים בין המשפחות הגרעיניות בלובי ובחדרי האוכל ל-2 מטרים. 

הההגבלות החדשות לתפוסה של 35% משטח חדר האוכל הן פשרה בין דרישות המלונאים להוראות משרד הבריאות. לפני פרסום המתווה החדש, חששו המלונאים כי הכניסה לחדר האוכל תוגבל ל-20 איש בלבד (בדומה למסעדות). ברשתות הגדולות טענו כי ההגבלות כאלה יגרמו להם לסגור את המלונות.

אביה מזרחי מגן, מנכ"לית רשת מלונות פתאל הזהירה כי "מקבלי ההחלטות צריכים להבין שעם 20 איש בחדרי אוכל - מלונות ישראל ייסגרו. תג המחיר יגיע ל-50 אלף מובטלים, משמע - העיר אילת שוב בקטסטרופה".

ליאור רביב, מנכ"ל ישרוטל, טען כי "לא נוכל להפעיל את המלונות הגדולים שלנו עם הגבלה של 20 איש בחדר אוכל. מה מצפים, שנתחיל ארוחת בוקר ב-7 בבוקר ונסיים ב-18:00 בערב? זה מצב בלתי אפשרי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker