עם בריכה, בלי סאונה וג'קוזי: מלונות ואטרקציות תיירותיות ייפתחו בעוד שבוע

המלונאים לחצו על משרדי הבריאות והתיירות לפתוח לפני שבועות כדי לא לפספס את לקוחות החג ■ ההנחיות יכללו מדידת חום, עמדות חיטוי ברחבי המלון ותוגבל השהייה בבריכה

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מלונות באילת
מלונות בעיר הנופש הדרומית. "ההכנסות באילת היו מעבר לשנה שעברה. גם בקיסריה היה חודש שיא" צילום: מורי חן

בתי המלון ברחבי הארץ יוכלו לפעול החל מיום רביעי בשבוע הבא, תחת הנחיות התו הסגול של משרד הבריאות. כמו כן, אושרה פתיחת האטרקציות התיירותיות כגון אתרי רפטינג, נסיעה ברכבל, קיר טיפוס, החלקה על הקרח וספורט ימי ואתגרי. גם הם יוכלו להיפתח החל מ-27 במאי.

על פי ההנחיות שגובשו על ידי משרד הבריאות ומשרד התיירות, המלונות ייפתחו תחת הגבלות שמירה על ריחוק חברתי, שימוש במסכות וחיטוי השטחים הציבוריים, החדרים ומתקני הבריכות והספא.

פתיחת המלונות לוותה במשא ומתן בין המלונאים והתאחדות המלונות לבין משרד הבריאות, כשהראשונים ביקשו ללחוץ להקדים ולאפשר להם לפתוח את בתי המלון לקראת שבועות, כדי שלא לפספס את לקוחות החג.

על פי ההנחיות, אורחי המלון ואנשי צוות ימדדו חום; במרחב הציבורי ובקרבת אנשים יחויב השימוש במסכות; ותהיה שמירה על מרחק 2 מטר בין אנשים. בנוסף, המלונות והמתקנים יחויבו בחיטוי מיוחד של המשטחים, הארונות וחפצים אחרים בכל יחידות אירוח והשטחים הציבוריים, עם אקונומיקה או חומר ניקוי אחר שיש בו לפחות 70% אלכוהול. בדלפק הקבלה, בכניסה למלון, במתקנים מרכזיים ובכניסה לכל יחידות האירוח יוצבו מגבוני חיטוי ואלכוג'ל, ובדלפק הכניסה יהיו גם מחיצות.

קשישים בג'קוזי
ג'קוזי. מחוץ לתחוםצילום: תומר אפלבאום

בתי המלון יציעו לאורחים שתי אפשרויות לאכילה: באמצעות שירות חדרים עם כלים חד פעמיים, או בחדר האוכל בכפוף להגבלת מספר הסועדים במקום וחיטוי השולחנות לאחר תחלופת הסועדים.

בריכות השחייה יופעלו במתכונת מוגבלת: לא תותר שחייה של יותר מ-2 אנשים במסלול, ובבריכות השכשוך תותר שהייה במים של אדם אחד על כל  6 מ"ר. כמו כן, יתנהל רישום של השוהים בבריכה וכל אורח יקבל מגבת אישית. 

 ניתן להפעיל ספא, פרט לג'קוזי וסאונה (שלא יותרו) תוך שמירה על ריחוק וכללי החיטוי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker