החזרה לבריכה: הנחיות מאתגרות לשהייה במים, בדרך לפתיחת המלונות

לאחר שהתאחדות המלונות התלוננה כי לפתיחה ללא חדר אוכל או בריכה אין היתכנות כלכלית - הושג הסכם ראשוני השומר על ריחוק מסוים בין אורחים. המתווה דורש את אישור הממשלה

הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בריכה בישראל
בריכה בישראל. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: ירון קמינסקי
הדר קנה

"פתיחת מלונות ללא שירותי אירוח כמו חדר אוכל ובריכה היא חסרת היתכנות כלכלית, בשל חוסר אטרקטיביות לציבור על אחת כמה וכמה בימי הקיץ" - כך אומרים הבוקר (שני) בהתאחדות המלונות, על רקע הדיונים במשרד הבריאות לקראת פתיחת המלונות מחדש לקראת חג שבועות. 

בהתאחדות מוסיפים: "הפעלת מלון במתכונת מצומצמת עלולה לגרום לעלויות גבוהות פי כמה מאלה של מלון סגור, בשל היעדר אטרקטיביות לציבור ותפוסות נמוכות".

מלון בירוחםצילום: אליהו הרשקוביץ

למרות זאת, בימים אלה נערכים המלונות ובהם הרשתות הגדולות לפתיחה מחודשת. ואולם משרד הבריאות עדיין לא פירסם הנחיות בנוגע לתפעולם. כרגע מתקיימים דיונים בין התאחדות  לפרופ' איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, והושגו הסכמות לגבי פתיחת בריכות שחייה וחדרי אוכל במלונות בחג השבועות, אבל עוד לא התקבל  אישור הממשלה לכך. ההערכה היא שהאישור הסופי יתקבל מחר. 

בשלב זה הוסכם בין היתר כי בריכות השחייה יופעלו במתכונת מוגבלת: יש אישור לשהייה במים של אדם אחד על כל 10 מ״ר, למעט משפחות גרעיניות והלנים באותו החדר. משרד הבריאות שוקל לצמצם זאת לאדם על כל 6 מ״ר. החלטה בעניין תתקבל עד מחר.

בחדרי אוכל הוסכם על מרחק שני מטרים בין שולחנות, וכי המזון יהיה בהגשה לשולחן באמצעות מלצרים או במזנון בהגשה לצלחת על ידי מלצרים. כמו כן, ניתן להפעיל ספא, פרט לג׳קוזי וסאונה. בקבלה ובלובי יישמר העיקרון המרחק של שני מטרים בין אדם לאדם, למעט משפחות גרעיניות והלנים באותו החדר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker