תום עידן הדרכון הפורטוגלי? התנאים לקבלת אזרחות צפויים להתהדק

ממשלת פורטוגל החלה בהליכי חקיקה שיחייבו אדם שיבקש להוציא אזרחות לגור במדינה במשך שנתיים טרם הגשת הבקשה ■ אם החקיקה תעבור, היא תיכנס לתוקף רק בינואר 2022

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דרכון פורטוגלי
הדר קנה
הדר קנה

התנאים לקבל דרכון פורטוגלי צפויים להתקשח: ממשלת פורטוגל הודיעה השבוע כי החלה בהליכי חקיקה שיחייבו כל אדם שיבקש להוציא אזרחות לגור במדינה במשך שנתיים לפני הגשת הבקשה. אם יעבור, החוק החדש ישפיע על אלפי ישראלים המבקשים להוציא דרכון פורטוגלי. בכל מקרה, החוק ייכנס לתוקף רק מינואר 2022. 

אם תעבור, ההצעה תהיה תיקון לחוק צאצאי המגורשים שחוקק בפורטוגל ב-2015, ונועד לתקן את העוול ההיסטורי שחוו מגורשי ספרד ופורטוגל – ואיפשר לצאצאיהם להגיש בקשות לקבלת אזרחות פורטוגלית. ההצעה עלתה כעת על השולחן בעקבות ביקורת בתוך המדינה על כך שהדרכון נהפך לשער כניסה למיליוני מתאזרחים לאיחוד האירופי – שכוונתם העיקרית אינה להשתקע במדינה.

מאז שעבר חוק צאצאי המגורשים, הישראלים הגישו עשרות אלפי בקשות לקבלת דרכון. במהלך 2019 הוגשו יותר מ-35 אלף בקשות להנפקת אזרחות פורטוגלית בישראל - עלייה של כ-30% מהשנה הקודמת. 

שי כהן, סמנכ"ל שיווק בפורטוגליס - חברה שמייסעת ללקוחות השראלים להגיש בקשות לאזרחות פורטוגלית - אמר כי ישראלים שרוצים לקבל אזרחות צריכים להזדרז. "אם תתקבל הצעת החוק, היא תיכנס לתוקף רק בינואר 2022. יש חלון הזדמנויות המאפשר לכל מי שטרם התחיל תהליך וחפץ בכך לצאת לדרך כבר עכשיו, ולהבטיח לעצמו את התהליך בתנאים המקלים הקיימים כיום" , הוא אמר. "הדרישה למגורים של שנתיים במדינה היא הקשחה משמעותית של תנאי הזכאות, והיא תוביל לכך שמספר האנשים שייצאו לתהליך בעתיד יירד באופן משמעותי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker