הצימרים חוזרים לפעילות - תחת הנחיות ניקיון ובידוד

משרד התיירות פירסם את הנחיות "התו הסגול" ולפיהן ניתן להפעיל מתקני אירוח וצימרים ■ נקבעו תקנות היגיינה, הנחיות תפעול המתקנים, מערכי פעילות העובדים ואף מאפייני הנופשים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צימר ישראליצילום: גיל אליהו

ענף התיירות מתחיל לחזור לשגרה: לאחר שמשרד הבריאות אישר בסוף אפריל פתיחת צימרים, יוצאות הערב (א') הנחיות "התו הסגול" ממשרד התיירות להפעלתם. 

צימר מוגדר כמתקן אירוח שבו עד 10 יחידות למטרות פנאי ונופש לפרקי זמן קצובים שאינם עולים על 30 יום. לצימרים יורשו להגיע משפחות גרעיניות בלבד או אנשים ששהו יחד 14 יום לפחות לפני ההגעה למתקן האירוח.

הפתיחה תתאפשר תחת תנאי היגיינה ובידוד מסוימים, בהם: כניסה ייעודית ונפרדת לכל אחת מיחידות האירוח. הפתחים יהיו מופרדים זה מזה ובמרחק של לפחות שני מטרים, יחידות האירוח יכללו חדר שינה אחד או יותר, שירותים, חדר רחצה ומטבחון ויוכלו לתפקד באופן אוטונומי, ללא תלות בשטחי ציבור נוספים.

בעלי הצימרים ידאגו לניקיון המתקן לפני תחילת הפעילות בדגש על על מקומות שבהם יש מגע תדיר של אורחים כגון: מפסקי חשמל, ידיות של דלתות וכיוצא באלה. בנוסף, יצטרכו לעבור חיטוי מיוחד של המשטחים, הארונות וחפצים אחרים בכל יחידות אירוח והשטחים הציבוריים, עם אקונומיקה או חומר ניקוי אחר שיש בו לפחות 70% אלכוהול. בדלפק הקבלה יוצבו מחיצות. בצימרים יוצבו מגבוני חיטוי ואלכוהול ג'ל בכניסה הראשית למתקן האירוח, ובדלפק הקבלה, בכניסה לכל יחידות האירוח ובמקומות מרכזיים נוספים במתקן האירוח.

צוות העובדים הקבוע יעבור בדיקת חום יומית לפני תחילת העבודה. כל עובד יחתום על הצהרת בריאות מדי יום. מנהל המתקן או המנהל התורן יהיה עד לחתימת הצהרת הבריאות ויחתום לצד העובד. בנוסף לכך, הצוות יעטה מסכות וכפפות חד פעמיות מתאימות במשך כל זמן העבודה. אם העובד עוטה מסכה כירורגית, עליו להחליפה מדי ארבע שעות במסכה חדשה.

צוות העובדים יצמצם עד כמה שניתן את זמן המגע פנים אל פנים עם האורחים, וישמור במידת האפשר על מרחק של שני מטרים לפחות בינם לבין עצמם ובינם לבין האורחים.

תיאסר הפעלת מתקני מים המצויים במתחם הציבורי, ובכלל זה בריכות, מתקני ספא, ג'קוזי, קולרים, פינות קפה וכל מתקן מים אחר. תיאסר הפעלת כל מתקן פעילות ציבורי, ובכלל זה מועדון ילדים, מתקני משחקים, מועדון הופעות וכו'.

לבסוף, על מנת שיהיה תיעוד, יצטרכו הבעלים לרשום יומנים שונים וביניהם יומן ניקיון, יומן עובדים ויומן אורחים בו יהיה פירוט של שמות האורחים השוהים במתקן האירוח מדי יום.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker