לשכת התיירות הנכנסת: "ירדנו לאפס פעילות. אנחנו מבקשים סיוע מהממשלה"

משבר הקורונה נתן מכה קשה לענף התיירות, וכעת חברות התיירות הנכנסת לישראל מתריעות כי הן ייאלצו לדחות תשלומים לספקים

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתחם המלונות בים המלח
מתחם המלונות בים המלחצילום: מיכל פתאל

חברות התיירות התיירות הנכנס לישראל פנו באחרונה אל מגוון הספקים שלהן, הכוללים בעלי מסעדות, מוזיאונים, בעלי מקומות בילוי ואטרקציות ועוד, בבקשה להגיע להבנות לדחיית התשלומים שהן חייבות להם.

לשכת מארגני התיירות הנכנסת לישראל מהווה את ארגון הגג של כ-1,600 מארגנים העוסקים בהבאת תיירים לישראל מרחבי העולם. על פי נתוני הארגון, תעשיית התיירות מכניסה למשק יותר מ-8 מיליארד שקל מדי שנה.

יוסי פתאל, מנכ"ל לשכת מארגני התיירות הנכנסת, הסביר: "ירדנו לאפס פעילות בשבוע האחרון ונאלצנו לפטר יותר מ-50% מהמארגנים. אנחנו חייבים סיוע מהממשלה שיאפשר לנו לעבור את התקופה הזאת בהצלחה. המשך פעילות סדירה של המארגנים היא קריטית לחידוש תנועת התיירים לישראל ביום שאחרי". 

לדבריו, "קיימות היום במערכת עשרות אלפי הזמנות מחו"ל הנמצאות בהמתנה. אם המארגנים לא ימשיכו לעבוד כדי להחזיק את ההזמנות האלו בחיים, אותם תיירים יסגרו את טיולי הקיץ הקרוב במדינות אחרות, ואנו נפסיד אותם לצמיתות. הסיוע התקציבי שאנו מבקשים הוא זניח יחסית בהיקפו, והוא זה שיסייע לנו להמשיך את הקשר מול תיירים פוטנציאליים ממדינות שונות. מדובר בהשקעה מניבה מאוד לכלכלה הישראלית. אם לא נקבל את הסיוע, והמארגנים ייאלצו להפסיק באופן מוחלט את פעילותם, הפוטנציאל הכלכלי הזה ירד לטימיון דווקא בתקופה שבה הוא הכי חשוב.

"אני משוכנע שכל המארגנים יעמדו בהתחייבויות שלהם בסופו של דבר. אנו זקוקים לתמיכה ממשלתית כדי לצלוח את המשבר ולהביא תיירים לישראל ביום שאחרי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום