"אף אחד לא רוצה לטוס": איסתא סוגרת את סניפיה ושולחת את העובדים הביתה

בשל הקורונה, איסתא מוציאה את סוכני המכירות ואנשי המטה לחופשה מרוכזת ולעבודה מהבית ■ המנכ"ל: "כבר לפני שבועיים התרענו שזה מה שהולך להיות, ואף אחד בממשלה לא נערך. המדינה היא זו שסגרה את השאלטר, לא החברות - שתיקח אחריות"

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מזוודה בשדה תעופה
צילום: בלומברג

עוד נפגעת בענף התיירות בשל משבר הקורונה: איסתא סוגרת את סניפיה ומוציאה את סוכני המכירות ואנשי המטה לחופשה מרוכזת ולעבודה מהבית. איסתא מעסיקה 550 עובדים.

מאיסתא נמסר: "אנחנו נערכים לתת מענה ללקוחות - שבאופן טבעי, בשל המצב, מבקשים לבטל ולשנות הזמנות בהיקפים משמעותיים. לכן, אנו משנים את שיטת העבודה ומפעילים אוטמציות שיזהו ביטולים של חברות תעופה וינהלו באופן מרוכז, פרואקטיבי ואוטומטי את הביטולים מול הלקוחות. כל שלמעשה, בשל העברת הפעילות של הביטולים והשינויים למרכז, הירידה בביקוש, ומתוך רצון לצמצם חשיפה לקורונה - אנחנו מוציאים את עובדי הסניפים לחופשה מרוכזת ולעבודה מהבית, ונערכים לתת שירות לכלל לקוחות החברה באופן מרוכז ממטה איסתא בתל-אביב".

מדובר בהרחבה של הצעדים שכבר נקטו לפני כשבועיים, אז הודיעה החברה כי בגלל וירוס הקורונה והירידה בכמות ההזמנות, אנשי המכירות והמטה יוצאו לחופשה ללא תשלום, ושכרם של בכירי החברה יקוצץ.

רונן קרסו
רונן קרסוצילום: יוראי ליברמן

רונן קרסו, מנכ"ל איסתא הולידייס, אומר: "כולם יוצאים לחופשה כי הכל נעצר - אף אחד לא רוצה לטוס והשמיים סגורים. הוצאנו את רוב העובדים לחופשה ללא תשלום עד 19 באפריל, אחרי פסח. יהיו תורנים שישארו בבית איסתא בתל אביב כדי לטפל בלקוחות שרוצים לבטל ולהזמין חופשות לקיץ או בישראל".

קרסו מפנה את האצבע המאשימה לממשלה: "כבר לפני שבועיים התרענו שזה מה שהולך להיות, וכמובן שאף אחד בממשלה לא נערך. משרד הבריאות דאג לבודד אנשים ולעשות מסיבות עיתונאים היסטריות, אבל בלי לתת תשובה כלכלית ראויה לענף. זה לא אומר רק כסף - זה אומר גם פתרונות לעובדים. המדינה היא זו שסגרה את השאלטר, לא החברות, והיא לא לוקחת אחריות. עכשיו גם אם היא תתחיל לקחת אחריות זה כבר יעלה יותר, ויהיה כרוך בפיטורי עובדים".

חברות תעופה ותיירות ברחבי העולם עומדות בפני אובדן הכנסות פוטנציאלי של מיליארדי דולרים בעקבות ביטולי טיסות וחופשות. בענף מעריכים כי חברה כמו איסתא חשופה יותר למשבר הקורונה, כיוון שהיא מפעילה סוכני נסיעות, ולכן העלויות שלה גדולות יותר מחברות להזמנת טיסות באינטרנט - שם העלויות המרכזיות הן טכנולוגיות. איסתא נפגעה גם מהעובדה שבוטלו נסיעות של קבוצות מאורגנות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker