הפגיעה בתיירות מחריפה: נתב"ג עובר למתכונת יום כיפור, רמון ייסגר בלילה

רשות שדות התעופה מודיעה על צעדים חריפים בעקבות התפשטות מגפת הקורונה ■ אמש הכריזה אל על כי היא שוקלת הדממה וישראייר וארקיע הודיעו שהן מפסיקות לטוס לחו"ל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמדות צ'ק אין בנתב"גצילום: Ariel Schalit/אי־פי

בעקבות ההחלטה של משרד הבריאות אתמול (ב') - בידוד של שבועיים לכל מי שמגיע לישראל מחו"ל - רשות שדות התעופה (רש"ת) שוקלת את צמצום פעילותו של שדה התעופה רמון בשעות הלילה. לפני שפרץ המשבר, נחתו ברמון 45 טיסות שבועיות מיעדים מחו"ל.

כמו כן, נתב"ג יעבור למתכונת יום כיפור - כלומר, רק 30% מכלל הפעילות תתקיים כמתוכנן. כל העובדים הארעיים יצאו לחופשות ללא תשלום וספק אם יחזרו, לאור העובדה שבשלב זה לא ברור מתי יסתיים המשבר.  

לפני יומיים, לאחר עדכון של רש"ת על ירידה צפויה בהיקף הטיסות, הודיעה הרשות על מהלך ראשון לקיצוצי כוח אדם. 70% מהעובדים הזמניים יוצאו מיידית לחופשה ללא תשלום, ובנוסף יצומצמו משרות בקרב 150 עובדי הביטחון של רשות שדות התעופה. כמו כן, בוטלו הכשרות ובוטלו גיוסי עובדים ארעיים – שהיו אמורים לשוב לעבודה לקראת הקיץ – עונת התיירות המסורתית. מעבר לכך, בוטלו נסיעות לחו"ל לעובדים בתפקיד, שעות נוספות לכלל הבכירים והוחלט על קיצוץ בשכרם.

כמו כן, רשות שדות התעופה הודיעה כי במסגרת צמצום הפעילות, הנובעת ישירות מהמגפה, היא מעבירה את כל הטיסות הבינלאומיות של חברות התעופה מטרמינל 1 (המשמש בעיקר לפעילות חברות הלואו-קוסט) לטרמינל 3. נכון לעכשיו, טרמינל 1 ישרת טיסות פנים בלבד.

אתמול היה ערב קשה במיוחד לענף התעופה בישראל: אל על הכריזה כי היא שוקלת הדממה וישראייר וארקיע הודיעו שהן מפסיקות לטוס לחו"ל. בנוסף, חברת הלואו-קוסט וויזאייר מפסיקה את טיסותיה מישראל מ-12 במארס.

בנוסף, הודיעה אל על כי היא נאלצת לדחות את מועד פתיחת הנתיבים החדשים לשיקאגו ל-28/6/20, לטוקיו ל-29/8/20 ולדיסלדורף ל-3/7/20. עוד הודיעה אל על כי "החברה מאפשרת ללקוחות המחזיקים בכרטיסי טיסה שמועד תחילת נסיעתם עד 31/3/20 לדחות או להקפיא כרטיס הטיסה ליציאה עד 28/2/21 ללא תשלום דמי שינוי וטיפול (בכפוף לשינויים במחיר כרטיס הטיסה ככל שיחולו)".

מהנהלת רשות שדות התעופה נמסר: "הרשות עוקבת אחר המגמות של התעופה בעולם ומקיימת הערכת מצב יומית על מנת לקבל החלטות בזמן אמת ובכדי לשמור על האיתנות והיכולות המבצעית והפיננסית של הרשות.  

"לאור החלטת הממשלה להכניס לבידוד את כל הישראלים השבים לישראל מחו"ל ומניעת כניסתם של תיירים שאין באפשרותם להוכיח יכולת בידוד בישראל, ולאור בחינת תמונת התעופה לישראל, המשפיעה על תחזית תנועת הנוסעים, אנו מעדכנים שעה בשעה את תנועת הנוסעים, ללא תחזית שנתית". 

עוד נמסר מהרשות כי "מאז תחילת המשבר אנו מנתחים את הפעילות התעופתיות בנמל התעופה בן גוריון, נמל התעופה רמון ובמעברים היבשתיים לירדן ומצרים, ומשקללים אותם להחלטות מבצעיות ותפעוליות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker