התאחדות המלונות מזהירה מפני קריסת הענף: "תפוסת בתי המלון ירדו ב-40%"

במצב הנוכחי, הנזק השנתי המוערך לענף נאמד ב-4.2 מיליארד שקל - 350 מיליון שקל בחודש ■ "ללא הזרמת חמצן מיידית לענף בהיקף של כחצי מיליארד שקל - החולה הזה ימות"

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טיילת תל אביב. העיר מובילה את הירידה בתפוסה
טיילת תל אביב. העיר מובילה את הירידה בתפוסהצילום: מוטי מילרוד

הקורונה משפיעה גם על תיירות הפנים: בהתאחדות המלונאים מזהירים מפני קריסת הענף בשל ביטולים ותפוסות נמוכות במיוחד בבתי המלון המובילים להפסדים כלכליים. 

בישראל קיימים כ-55 אלף חדרים בסך הכל. מנתוני התאחדות המלונות עולה כי התפוסות במלונות צנחו אל מתחת ל-40% - ירידה של כ-30% בממוצע ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. תל אביב וירושלים (30% תפוסה) מובילות את טבלת הירידות. במצב הנוכחי, הנזק השנתי המוערך לענף נאמד ב-4.2 מיליארד שקל - כ-350 מיליון שקל בחודש. 

לטענת ההתאחדות, הסגירה הצפויה של גבולות המדינה לכניסת תיירים מכל העולם תביא למחיקה מיידית של יותר מ-500 מיליון שקל בחודש מהכנסות הענף, 6 מיליארד שקל בשנה, ירידה בתפוסות החדרים ל-20% באזורים מוטי תיירות נכנסת (כמו ירושלים ותל אביב), פיטורים המוניים וסגירת עשרות מלונות. 

"מדובר בשפל שאליו לא הגיע ענף המלונאות מעולם", אומרים בהתאחדות. בשל המצב, כ-4,000 עובדים במלונות הוצאו לחופשה ללא תשלום. במקביל, מתחילים צמצומים ופיטורים של עובדים זמניים ועובדי חברות כוח אדם.

לדברי נשיא התאחדות המלונות, אמיר חייק, מדובר במשבר הקשה ביותר בתולדות ענף המלונאות בישראל, הנחשב לאחד ממנועי הצמיחה המרכזיים במשק ונמצא כעת בחזית המשבר. "הענף, המזרים מיליארדים מדי שנה להכנסות המדינה, נמצא על פי תהום. הגיע הזמן שהממשלה תנהג בצורה אחראית לא רק כלפי אזרחיה, אלא גם כלפי כלכלתה, ותפנים שללא הזרמת חמצן מיידית לענף בהיקף של כחצי מיליארד שקל - החולה הזה ימות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker