בעקבות הקורונה: בוטל יריד התיירות הבינלאומי הגדול בעולם בברלין

ביריד מבקרים מדי שנה כ-160 אלף מבקרים מ-180 מדינות שונות בעולם, והערכת היקף העסקים הכללי שלו עומדת על כ-7 מיליארד יורו

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ההכנות לכנס התיירות ITB בברלין, השבוע
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

בעקבות החשש הגובר מוירוס הקורונה: בוטל יריד התיירות הבינלאומי הגדול בעולם, ITB , שאמור היה להתקיים בשבוע הקרוב בברלין. מארגני היריד, שמתקיים מדי שנה ב-MESS BERLIN, הודיעו אמש (שישי) כי בעקבות ההתפשטות המהירה של הנגיף, משרדי הבריאות והאוצר בגרמניה הודיעו כי יש לבטל אותו. הערכת היקף עסקים כללי של היריד היא של 7 מיליארד יורו.

לפי הודעת המארגנים, הוחמרו ההוראות לקיום הכנס, שניתנו להם מטעם מחלקת הבריאות של מחוז Charlottenburg-Wilmersdorf, ודרשו כי כל משתתף יוכיח שהוא לא הגיע ממקום בעל סיכון להידבקות בנגיף, וכי לא היה במגע עם מישהו מאזור כזה. "זה לא אפשרי מבחינתנו לעמוד בדרישות אלה" אומרים מארגני היריד.

היריד הוקם לראשונה ב-1966, ולא בוטל מעולם. מבקרים בו מדי שנה כ-160 אלף מבקרים מ-180 מדינות שונות בעולם, ומוצגים בו כ-10 אלף דוכנים שונים, בין היתר גם ביתן שמציג את התיירות בישראל. בשנה שעברה מוקם הביתן הישראלי באזור מרכזי ביריד, השתרע על פני שטח של 700 מ”ר והשתתפו בו נציגי תעשיית התיירות של ישראל מ-17 חברות שונות, בהם מלונאים, סוכני נסיעות ועמותות תיירות שונות.

במסגרת היריד השנה, היה אמור להיערך גם מושב מיוחד בנושא מגפת הקורונה, שידון בהשלכות ובכלים להתמודדות עם המשבר, ובו היה אמור להרצות ד"ר ערן כתר, מומחה למשברי תיירות ומרצה במכללה האקדמית כנרת. מושב זה נקבע ברגע האחרון, לאחר שהיה צורך להחליף מושב אחר שהיה אמור להתקיים ביריד בנושא תיירות מסין, שלאור ההתפתחויות האחרונות כבר לא היה רלוונטי.

המושב היה אמור לבחון את הנתונים האחרונים על התפשטות המגפה ואת מעגלי ההשפעה התיירותיים ברחבי העולם - השפעה על מדינות ושווקי מפתח, על סקטורים שונים בענף התיירות כמו מלונאות, תעופה ושייט. בנוסף, המושב היה אמור להציג ארגז כלים להגברת העמידות לארועי משבר ולשיקום אפקטיבי לאחר משברים.

"מדובר על החלטה חריגה מאוד", אומר כתר. "לביטול יש השלכות משמעותיות - הן כלכליות והן תיירותיות - שכן ההחלטה מעצימה את הדאגה מפני טיסות והתכנסויות גדולות גם במדינות מבוססות עם מערכת בריאות יציבה כמו גרמניה, ומדובר פה בנזק פסיכולוגי אדיר היקף, שיאריך את תקופת השיקום".

ממשרד התיירות נמסר: "עם החלטת הממשלה הגרמנית על ביטול הירידים, הופסקו ההכנות והחלטה בדבר החזר דמי ההשתתפות תתקבל בימים הקרובים. תעשיית התיירות בישראל למודת משברים וניסיון רב. על מנת שנוכל לחזור לשיאי תיירות בתום התקופה המאתגרת שלפנינו, עלינו לנהוג בקור רוח ולנהל את המשבר הזה מתוך ראייה לעתיד. אנחנו מקווים שבמסגרת הראייה הכוללת וניהול סיכונים מושכל, נצליח לשמור על פעילות שתשמר את התשתית השיווקית המצליחה שעליה עמלנו בשנים האחרונות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker