עוד נפגעת מקורונה: ארקיע הודיעה על קיצוצים

יו"ר ארקיע הודיע כי משבר קורונה יאלץ את ארקיע לנקוט צעדי התייעלות ■ "תוכנית ההבראה נדרשה בעקבות השפעת סגירת שדה דב והשינוי בשוק התעופה"

הדר קנה
הדר קנה
מטוס ארקיע
מטוס ארקיע

חברת התעופה ארקיע הודיעה היום (א') כי היא נערכת לקיצוצים בחברה. לדברי יו"ר ארקיע, אבי חורמרו, משבר הקורונה משפיע ישירות על פעילות חברות התעופה והוא יאלץ את ארקיע לנקוט צעדי התייעלות.

חורמרו אמר כי "ארקיע מיישמת בחודשים האחרונים תוכנית הבראה שגובשה בשיתוף העובדים, השותפים בחברה. תוכנית ההבראה נדרשה בעקבות השפעת סגירת שדה דב והשינוי בשוק התעופה. תוצאותיה אמורות לבוא לידי ביטוי כבר בתקופה הקרובה. משבר הקורונה, המשפיע על שוק התעופה העולמי בכלל ועל ארקיע בפרט, יאלץ אותנו לנקוט צעדי התייעלות נוספים על מנת להבטיח את יציבותה של החברה".

בנובמבר האחרון שלחה ארקיע לכ-100 עובדים, מכלל מגזרי התעסוקה בחברה כולל דיילים וטייסים, מכתבי הזמנה לשימוע לפני פיטורים.

חברות התעופה ברחבי העולם עומדות בפני אובדן הכנסות פוטנציאלי של מיליארדי דולרים בעקבות ביטולי טיסות. אל על דיווחה לבורסה כי היא צופה שהפסקת פעילות הקווים לסין, הונג קונג ועוד יובילו להפסד הכנסות בהיקף של 30 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2020.

מוקדם יותר הודיעו באיסתא על הוצאת אנשי המכירות והמטה לחופשה ללא תשלום. בנוסף, בחברה יקצצו בשכר הבכירים. המהלך לא כולל פיטורים. במייל ששלח לעובדים מנכ"ל החברה, אסף גורן, הוא כתב: "בשל הירידה במכירות, נוציא במארס את חלק מאנשי המכירות והמטה לחופשה ללא תשלום. שאר אנשי המכירות והמטה ייצאו במהלך החודש לארבעה ימי חופשה". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker