לא רק סין: משרד הבריאות ממליץ לא לטוס למזרח הרחוק - ומה יקרה לטיסות אל על ליפן?

משרד הבריאות הוסיף להמלצתו ליעדים שכדאי להימנע מלהגיע אליהם את תאילנד, וייטנאם, יפן, הונג קונג, סינגפור, מקאו, דרום קוריאה וטייוואן ■ בידוד בית נדרש רק עבור מי שלא חלפו 14 יום מאז הגעתו מסין בלבד

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תאילנד. חברת NSO הוציאה מאות מעובדיה לחופשה במדינה
תאילנד, אזהרת מסעצילום: בלומברג

משרד הבריאות הרחיב היום (א') את המלצתו ליעדים שכדאי להימנע מלהגיע אליהם בגלל וירוס קורונה, והוסיף את תאילנד, וייטנאם, יפן, הונג קונג, סינגפור, מקאו, דרום קוריאה וטייוואן. אלה מתווספים לאזהרת המסע שניתנה לסין. בהתאם להנחיות קודמות, בידוד בית נדרש רק עבור מי שלא חלפו 14 יום מאז הגעתו מסין בלבד.

כבר בשבוע שעבר דיווחי סוכני נסיעות רבים על נוסעים המתקשרים ומבקשים לבטל את כרטיסי הטיסה שרכשו ליעדי המזרח הרחוק לתקופה הקרובה. מכיוון שלא היתה כל המלצה מטעם גורם ממשלתי לא לטוס ליעדים אלה, נדרשו הלקוחות לשלם דמי ביטול גבוהים כאילו מדובר במצב שגרה. על הירידה במספר הנוסעים ליעדי המזרח ניתן ללמוד מצמצום הטיסות של חברת התעופה אל על להונג קונג השבוע, באמצעות ביטול הטיסות השבועיות המתוכננות להמשך השבוע, למעט טיסה אחת שיצאה היום ליעד זה.

סאקורה טוקיו יפן
טוקיו. אל על ממשיכה לטוסצילום: Phattana Stock / Shutterstock

מה יעלה בגורל קו הטיסות החדש של אל על לטוקיו שאמור להתחיל במארס? איזו השפעה תהיה  להחלטה של משרד הבריאות על רווחיות קו התעופה של החברה לתאילנד בו היא פועלת באופן בלעדי? בשלב זה באל על לא מתכוונים להפסיק את הטיסות בטענה שאין מגמה של ביטול טיסות על ידי חברות תעופה בינלאומיות ליעדים אלה. בהתאם גם אין כל הקלה מכיוונם לגבי מדיניות החברה בנושא דמי הביטול שללקוחות שהזמינו כרטיסי טיסה למזרח הרחוק נדרשים לשלם, שיכולים להגיע למאות דולרים. זאת למעט להונג קונג: לקוחות שרכשו כרטיסי טיסה ליעד זה עד 29 בפברואר יוכלו לבטל את הכרטיס בלי לשלם דמי ביטול.

הונג קונג, גורדי שחקים
קתאי פסיפיק מקצצת. הונג קונגצילום: AFP

קתאי פסיפיק מסרה כי החודש הטיסות צפויות לצאת כסדרן, ואילו במארס תקצץ  חברת התעופה ב-30% את מספר טיסותיה בכל הנתיבים אליה היא טסה ברחבי העולם. במסגרת החלטה זו יבוטלו עשר טיסות בקו תל אביב הונג קונג בחודש הבא, כאשר במצב רגיל החברה מפעילה טיסות בשבוע להונג קונג. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker