קאל תיכנס לשוק טיסות הנוסעים - אבל אל תצפו לירידת מחירים

חברת קאל לא תמכור כרטיסי טיסה לקהל הרחב, ובמקום תשתף פעולה עם חברת קלאסיק אייר, המשווקת טיסות שכר לסוכני הנסיעות ■ ספק רב אם הנוסע הישראלי יזכה לתחרות חדשה ומשמעותית על כיסו

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
מטוס בשמיים
צילום: Ted S. Warren / AP
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

חברת התעופה קאל, שביקשה באחרונה אישור מרשות התעופה האזרחית (רת"א) להיכנס לשוק טיסות הנוסעים - ובכך להפוך לחברת התעופה הישראלית הרביעית שפועלת בשוק זה - לא מתכוונת לפעול כמוביל נקוב.

כלומר, החברה לא תמכור כרטיסי טיסה לקהל הרחב, כפי שעושות חברות התעופה הישראליות האחרות, אלא תשתף פעולה עם חברת קלאסיק אייר, המשווקת טיסות שכר למארגני התיירות השונים בענף ולסוכני הנסיעות.

חברת קאל צפויה לקבל את אישור רת"א להפעלת הטיסות בחודשים הקרובים. הצפי הוא שהחברה תתחיל לשווק טיסות שכר ליעדי נופש (במסגרת חבילות נופש או כטיסות בלבד, לפי החלטת הסיטונאי) כבר בקיץ הקרוב. כך, לפחות בשלב זה, ספק רב אם הנוסע הישראלי יזכה לתחרות חדשה ומשמעותית על כיסו.

קאל, הפועלת כיום בתחום המטענים בלבד, נמצאת בבעלות ירום אורן ועופר גלבוע. היא חלק מקבוצת CAL-Challenge הפעילה בזירה הבינלאומית; ומונה כמה חברות הנמצאות בשליטה משותפת - הכוללות את חברת המטענים הישראלית LACHS, ואת חברת התעופה הבלגית בתחום המטענים ACE Belgium Freighters.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker