יציאת מצרים: בחגים האלה הישראלים נהרו לסיני

המחירים הנמוכים גברו על האזהרות של המטה ללוחמה בטרור, ו-63 אלף ישראלים נפשו בסיני במהלך חגי תשרי - עלייה של 20% לעומת שנה שעברה

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
תיירת באזור נואיבה בסיני
תיירת באזור נואיבה בסיניצילום: מוטי מילרוד

אזהרת המסע לגבי ביקור בסיני לא מנעה מ-63 אלף ישראלים לבלות את חגי תשרי בחצי האי המצרי, שמדי שנה נעשה יותר ויותר פופולרי - כך עולה מנתונים של רשות שדות התעופה (רש"ת) שהועברו ל-TheMarker. השנה נצפתה במעבר הגבול טאבה עלייה של 20% במספר הישראלים שעברו מישראל לסיני לעומת שנה שעברה, אז מספרם הסתכם ב-52 אלף.

נראה כי המחירים הנמוכים ואפשרויות הלינה המגוונות לעומת אלו של בתי המלון באילת ובערי תיירות אחרות בישראל גברו על הסיכון הבטחוני, שעליו התריע כבכל שנה המטה ללוחמה בטרור.

סיני

מספר הנופשים הגבוה ביותר נרשם בחופשת סוכות ושמחת תורה, אז עברו לסיני 38 אלף – עלייה של 20% לעומת אותה התקופה אשתקד. בראש השנה חצו את הגבול לסיני 14 אלף ישראלים, עליה של 18% לעומת התקופה המקבילה ב-2018; וביום כיפור נכנסו לסיני עשרת אלפים איש - עלייה של 19% לעומת יום כיפור הקודם. רבים מהישראלים שעברו את הגבול למצרים בחרו לעשות זאת כבר בסופי השבוע שקדמו לכניסת החגים, כדי "להרוויח" עוד כמה ימי מנוחה.

לא רק הישראלים נוהרים לסיני בחגים, אלא גם התיירים: בראש השנה יצאו מישראל לסיני 3,300 תיירים – עלייה של 126% לעומת ראש השנה ב-2018; ביום כיפור בחרו 2,584 תיירים לוותר על השהות ישראל המושבתת מפעילותולבלות אותם ביעד פעיל יותר - עלייה של 62% לעומת יום כיפור הקודם; ובסוכות ושמחת תורה יצאו מישראל 7,126 תיירים למצרים - עלייה של 66%.

לפי נתוני רש"ת, בסך הכל נרשמו במסוף גבול טאבה כ-150 אלף תנועות של יוצאים ושבים - ישראלים ותיירים.

תיירים בסיני
תיירים בסיניצילום: מוטי מילרוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker