הקרב על מחירי כרטיסי הטיסה ללונדון: האם וירג'ין זולה יותר מאל על?

ריצ'רד ברנסון, מייסד חברת התעופה וירג'ין אטלנטיק שהשיקה לפני חודש קו טיסה לישראל, יגיע ביום רביעי יחד עם המנכ"ל שי וייס ■ מבדיקת TheMarker עולה כי החברה לא תמיד מציעה את המחירים הנמוכים ביותר

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
ריצ'רד ברנסון, מייסד וירג'ין גלקטיק
ריצ'רד ברנסון, מייסד וירג'ין גלקטיקצילום: Bloomberg
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

חגיגת יחסי הציבור של חברת התעופה וירג'ין אטלנטיק, שהחלה לפני כחודש, עם הטיסה הראשונה של החברה לישראל, תגיע השבוע לשיאה עם הגעתו הצפויה ביום רביעי של ריצ'ארד ברנסון, המייסד והבעלים של חברת התעופה. יחד עם ברנסון צפויים להגיע לישראל גם המנכ"ל, שי וייס, וכתבים מאמצעי מדיה שונים בבריטניה.

וירג'ין החלה להפעיל לפני כחודש טיסה יומית מנתב"ג לשדה התעופה הית'רו בלונדון, במטרה לנגוס בנתח השוק של מתחרותיה העיקריות, אל על ובריטיש איירוויס, ואולי אף להגדיל את מספר האנשים שיבחרו לטוס דרך לונדון לטיסות המשך בארה"ב.

בעוד וירג'ין מפעילה בשלב זה רק שבע טיסות שבועיות ללונדון, אל על מפעילה 22 טיסות שבועיות, מחציתן להית'רו ומחציתן ללוטון. בריטיש איירוויס מפעילה 15 טיסות שבועיות.

אל על מטיסה את נוסעיה להית'רו במטוס דרימליינר 787-9, שבו מחלקת תיירים עם 222 מושבים, מחלקת פרימיום עם 28 מושבים ומחלקת עסקים עם 32 מושבים. לעומת זאת, טיסות החברה ללוטון יוצאות במטוס 737-900 עם 159 מושבים במחלקת תיירים, ועוד 16 מושבים במחלקת עסקים ללא מחלקת פרימיום. מי שרוצה לשדרג את המושב שלו יכול לשלם תשלום נוסף עבור מושב מועדף.

הטיסות ללונדון מישראל של בריטיש איירוויס יוצאות באמצעות מטוסי בואינג 777 או איירבאס 321, תלוי בשעת הטיסה. המטוסים מכילים 122 מושבים במחלקת תיירים ו-48 מושבים במחלקת עסקים. על מנת להתמודד עם התחרות החדשה, צפויה החברה בדצמבר להכניס לפעילות בקו גם את מטוס איירבאס A350-1000.

מחירי טיסות

וירג'ין מפעילה בקו החדש שלה מנתב"ג ללונדון מטוס איירבוס A330-300, שבו 185 מושבים במחלקת תיירים, 48 מושבים במחלקת פרימיום ו-31 מושבים במחלקת עסקים.

שלוש החברות מציעות שירותי WIFI בטיסות שלהן ללונדון והן מפעילות מחלקת עסקים. נוסעי אל על במחלקה זו צריכים לשים לב אם מטוסם נוחת בלוטון או הית'רו, שכן לא ניתן להטות את המושבים במחלקה שנמצאת במטוס שנוחת בלוטון, ב-180 מעלות. 

מבדיקת מחירים שערך TheMarker עבור ארבעה תאריכים שונים, עולה כי המחירים שמציעה וירג'ין הם לא תמיד זולים יותר. הבדיקה לא כללה את חברות הלואוקוסט כמו וויזאייר ואיזיג'ט, מכיוון שהן לא טסות להית'רו, ואת הטיסות של אל על לשדה התעופה לוטון.

למשל, טיסה מנתב"ג להית'רו (כולל משלוח מזוודה במשקל 23 ק"ג) בתאריכים 21-17 בנובמבר עולה בוירג'ין אטלנטיק 625 דולר, בבריטיש איירוויס 684 דולר ובאל על 740 דולר. לעומת זאת, טיסה בתאריכים 16-12 בינואר 2020 תעלה בבריטיש איירוויס 565 דולר, בוירג'ין 805 דולר ובאל על 740 דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ