האחים נקש מחזירים לארקיע את המנכ"ל לשעבר גדי טפר - הפעם בתפקיד היו"ר

טפר עזב את תפקיד המנכ"ל ב-2014 בשל חילוקי דעות מקצועיים ■ ארקיע נקלעה למשבר לאחר סגירת שדה דב וכישלון קו התעופה לבנקוק

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גדי טפר
גדי טפר בשדה דב, ב-2010צילום: גיל כהן מגן

גדי טפר, מנכ"ל ארקיע לשעבר, חוזר לחברה - הפעם בתפקיד היו"ר, במקום אבי נקש שמפנה את מקומו. טפר עזב את תפקידו בארקיע ב-2014, לאחר שלפי ההערכות היו בינו לבין נקש חילוקי דעות מקצועיים. ניר דגן, מנכ"ל ארקיע הנוכחי, החליף אותו.

טפר חוזר לחברה אחרת לחלוטין מזו שעזב. ארקיע נמצאת כיום במשבר משמעותי לאחר סגירת שדה דב ביולי האחרון, שפגעה באופן מהותי בהכנסות החברה בפעילות הפנים הארצית שלה לאילת; ולאחר שהפסידה מיליוני דולרים על קו התעופה שהפעילה לבנגקוק, ובאחרונה החליטה לסגור אותו.

מנהלי ובכירי ארקיע האמינו עד הרגע האחרון ששדה התעופה דב לא ייסגר. הם ציפו לכך שראש הממשלה, בנימין נתניהו, ימצא את המתווה להשארת הפעילות, חרף איומי בעלי הקרקעות כי יתבעו מיליארדי שקלים מהמדינה כפיצוי על הפרת ההסכם עמם. ימים ספורים לאחר סגירת שדה דב הודיע אבי נקש כי הוא מתכוון לפטר כמחצית מעובדי החברה ולמכור את מטוסי האמבראייר, שנחכרו בתקופה אופטימית יותר, לאור הירידה הצפויה בפעילות. לאחר התערבות ההסתדרות וועד עובדי החברה, חזר בו נקש מהודעה זו.

אמנם בספטמבר הציגה ארקיע עלייה של כ-4% בתנועות הנוסעים בטיסות מהמרכז לאילת ובחזרה - אך בחודשים שלפני כן נרשמה ירידה בפעילות החברה לעומת החודשים המקבילים בשנה שעברה. הירידה בתנועת הטסים לאילת לא נגרמה רק בשל סגירת שדה דב - גם סגירתו של שדה אילת ופתיחתו של רמון, המרוחק יותר מהעיר, העיבה על התנועה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker