הירידה בתנועת הנוסעים בשדה התעופה רמון נמשכת

בחודש שעבר חלה ירידה של 20% במספר הנוסעים הלוך-חזור בטיסות מנתב"ג לשדה התעופה רמון לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה ■ שיא נשבר במספר הנוסעים בנתב"ג

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מטוס של חברת ישראייר
מטוס של חברת ישראיירצילום: מוני שפיר

הירידה בתנועת הנוסעים בטיסות הפנים-ארציות נמשכת: באוגוסט חלה ירידה של 20% במספר הנוסעים הלוך-חזור בטיסות מנתב"ג לשדה התעופה רמון - מ-123 אלף נוסעים בתקופה המקבילה אשתקד ל-98.5 אלף נוסעים בחודש שעבר.

בעקבות הביקוש הנמוך, ובהתאם לציפיות של ארקיע וישראייר, מספר הטיסות באוגוסט ירד ב-18% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. בפעילות של ישראייר חלה ירידה של 25% - המשמעותית ביותר מבין החברות הפעילות.

בישראייר ניסו לאזן את הירידה באמצעות הגברת הפעילות בשדה התעופה חיפה ב-35% ל-112 טיסות, אבל מספר הנוסעים לא היה מספק. תנועות הנוסעים בחודש שעבר טיפסה ב-2,000 ל-7,000 נוסעים. בד בבד, ארקיע רשמה ירידה של 16% בפעילות הפנים-ארצית. 

בתוך כך, נשבר שיא במספר הנוסעים בנתב"ג. באוגוסט עברו בשדה התעופה 2.8 מיליון נוסעים - עלייה של 2% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. חברת התעופה הפעילה ביותר היתה אל על, ואחריה ארקיע, ישראייר, ויזאייר וטורקיש איירליינס, ששימשה את הנוסעים בעיקר בטיסות מעבר.

בספטמבר צפויים לעבור בנתב"ג כ-2.3 מיליון נוסעים בטיסות בינלאומיות, ובאוקטובר צפויים לעבור 2.28 מיליון נוסעים. היום העמוס ביותר צפוי להיות ה-26 בספטמבר, אז צפויים לעבור בנתב"ג 108.5 אלף נוסעים ב-645 טיסות בינלאומיות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker