שיא בכניסות תיירים באוגוסט ונהירה של הישראלים לסיני בחודשי הקיץ

305 אלף כניסות תיירים נרשמו בחודש אוגוסט השנה - עלייה של 9% לעומת החודש המקביל אשתקד ו-20% יותר ביחס לאוגוסט 2017 ■ עלייה חדה נרשמה ביציאת ישראלים לסיני

עומס בנתב"ג
עומס בנתב"ג (ארכיון)צילום: ניר קידר
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

305 אלף כניסות תיירים לישראל נרשמו באוגוסט האחרון - שיא לעומת תקופות מקבילות בשנים קודמות, המשקף עליה של 9% ביחס לאוגוסט אשתקד ועלייה של 20% ביחס לאוגוסט 2017.

בסך הכל מתחילת השנה, במהלך חודשי ינואר-אוגוסט, נרשמו 2.9 מיליון כניסות תיירים לעומת 2.6 מיליון כניסות תיירים בתקופה המקבילה אשתקד - עלייה של 10%.

עוד לפי נתוני הלמ"ס שהתפרסמו היום (ג') עולה כי בחודשי הקיץ, יולי ואוגוסט, נרשמו כ-2.4 מיליון יציאות לחו"ל של ישראלים, עלייה של 5% לעומת אותה תקופה אשתקד. מרבית היציאות בוצעו כצפוי דרך האוויר עם 2.1 מיליון יציאות לחו"ל, עלייה של 2.4% לעומת אותה תקופה אשתקד. ואילו דרך היבשה נרשמו 224 אלף יציאות לחו"ל המשקפים עלייה משמעותית של 24% לעומת שנה שעברה. העלייה ביציאת הישראלים דרך מעברי הגבול היבשתיים מבטאת בעיקר את הנהירה של הישראלים למעבר גבול טאבה לנופש בסיני, אזור הידוע במחירים הנמוכים של בתי המלון בו יחסית לאלו המוצעים בישראל, במיוחד בתקופות שיא העונה כמו יולי-אוגוסט.

העלייה במספר יציאות הישראלים לחו"ל בחודשי הקיץ היא המשך ישיר של מגמת העלייה מתחילת השנה: בחודשי ינואר-אוגוסט השנה נרשמו 6.2 מיליון יציאות לחו"ל של ישראלים, עלייה של 6.3% לעומת אותה תקופה בשנה שעברה שבה נרשמו 5.8 מיליון יציאות. גם במקרה הזה מרבית היציאות בוצעו דרך האוויר, בעוד שדרך היבשה נרשמו כ-534 אלף יציאות בלבד, אך גם הן משקפות באופן ברור את ההעדפה של ישראלים לנופש בסיני עם עלייה של 24% לעומת שנה שעברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker