לראשונה מאז צוק איתן: מספר לינות התיירים עקף את מספר לינות הישראלים

במחצית הראשונה של 2019 היוו לינות התיירים כ-51% מתוך סך הלינות - ועמדו על כ-6.2 מיליון ■ בינואר-יוני נרשמו בבתי המלון בישראל יותר מ-12 מיליון לינות

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
תיירים מול כיפת הסלע
תיירים מול כיפת הסלעצילום: AMMAR AWAD / רויטרס
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

לראשונה מאז המחצית הראשונה של 2014 (כלומר מאז מבצע צוק איתן) עבר מספר לינות התיירים בישראל את מספר לינות הישראלים: בינואר-יוני 2019 לינות התיירים היוו כ-51% מתוך סך הלינות עם כ-6.2 מיליון לינות תיירים. כך עולה מנתוני המחלקה למחקר כלכלי של התאחדות המלונות בישראל. מרבית לינות התיירים היו בירושלים ובתל אביב.

זוהי עלייה של כ-4% לעומת התקופה המקבילה אשתקד ועלייה של כ-18% לעומת המחצית הראשונה של 2017. לעומת זאת, במחצית הראשונה של השנה היו כ-5.95 מיליון לינות ישראלים - נתונים שלא משקפים שינוי לעומת המחציות הראשונות של 2018 ושל 2017. כצפוי, מרבית לינות הישראלים נרשמו באילת (כ-46% מלינות הישראלים) ואחר כך בים המלח (כ-11% מלינות הישראלים).

בסך הכל נרשמו במחצית הראשונה של 2019 כ-12.1 מיליון לינות של תיירים וישראלים בבתי המלון בישראל - עלייה של 2% לעומת 2018 ועלייה של 8% לעומת 2017.

תיירות באילת
תיירות באילתצילום: REUTERS

בתי המלון באילת חוו ירידה של 5% במספר לינות התיירים במחצית הראשונה של השנה לעומת התקופה המקבילה אשתקד, אך במספר לינות הישראלים לא חל כל שינוי. לעומת זאת, טבריה רשמה עלייה של 9% במספר לינות תיירים באותה התקופה ועלייה של 4% במספר לינות הישראלים. נצרת רשמה זינוק של 20% במספר לינות התיירים, אך רשמה צניחה של 18% במספר לינות הישראלים. שתי ערי התיירות המובילות - ירושלים ותל אביב - רשמו עלייה מבחינת מספר לינות התיירים, אך נרשם בהן קיפאון בקרב לינות הישראלים - שנותרו ללא שינוי לעומת המחצית הראשונה של 2018.

מהתאחדות המלונות נמסר: "אנו שמחים כי מגמת העלייה במספר הלינות נמשכת. מחובתנו להתמקד בנתוני העיר אילת: מהנתונים עולה כי מרבית לינות הישראלים הן באילת. יחד עם זאת, מיוני ניתן לראות ירידה של 3% בלינות הישראלים בעיר - וזו השפעת סגירת שדה דב תיבחן במחצית השנייה של 2019. על הממשלה והרשויות לדאוג לקדם בכל דרך אפשרית את התיירות בעיר הדרומית".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ