מנהלי הגוש הגדול בשדה דב למנדלבליט: אל תאפשר את שינוי מועד סגירת השדה

מנהלי הגוש כתבו ליועמ"ש: "אנו מבקשים כי יובהר על ידך שכל החלטה בדבר שינוי במועד הפסקת הטיסות אינה סבירה, וכי החלטה כזו לא תוכל לעמוד בביקורת שיפוטית"

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שדה דב
שדה דבצילום: טל כהן

מנהלי הגוש הגדול פנו היום (ג') לאביחי מנדלבליט, היועץ המשפטי לממשלה, ולארז קמיניץ, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה לעניינים אזרחיים, והביעו את חששם מניצול תקופת הבחירות לשינוי מועד הפסקת הטיסות בשדה דב.

"אנו מבקשים להציע כי יובהר על ידך למקבלי ההחלטות שכל החלטה בדבר שינוי במועד הפסקת הטיסות אינה החלטה מנהלית סבירה, וכי החלטה כזו לא תוכל לעמוד בביקורת שיפוטית" כתבו מנהלי הגוש הגדול למנדלבליט, "אנו סמוכים ובטוחים כי תעשו לסיכול השימוש בתקופת הבחירות לשינוי החלטות, ואנו שמים יהבנו על כך שתעשו כל הנדרש לשמירה על שלטון החוק".

תאריך סגירת שדה דב נקבע ל-1 ביולי 2019 לאחר שחיל האוויר אישר את היותו ערוך להפסקת פעילות בשדה במועד האמור, וכי ראש הממשלה ושר הבטחון, בנימין נתניהו, שב וקבע כי השדה אכן יפונה במועד שנקבע לאחר דיון בראשותו שנערך ב-30 ביולי 2018.

"לא זו אף זו, אלא שעל פי המידע שבידנו, עמדות כל הגורמים עימם נקבעה בחוק חובת היוועצות בדבר קיומם של נימוקים ביטחוניים, שיש בהם כדי להצביע על הצדקה לשינוי מועד זה, הינה כי אין לדחות את מועד הפסקת הטיסות וכי דחייתו לא רק שאינה תורמת לביטחון המדינה, אלא יש בה משום פגיעה בו", כתבו מנהלי הגוש הגדול. "אין לנו ספק כי הדברים נהירים למקבלי ההחלטות, ושנהירה להם העובדה כי הנימוק היחידי אשר החוק מתיר לשקלו הוא הנימוק הביטחוני".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker