האם רשות התחרות תאשר לישרוטל מלון נוסף באילת?

ישרוטל הודיעה כי היא מתכננת להקים מלון חדש באילת בהשקעה של 180 מיליון שקל - אף שב-2015 פעילותה הוגבלה משיקולי תחרות, והסביבה העסקית באילת לא השתנתה מאז ■ רשות התחרות: העסקה טרם נבדקה

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
מלון של ישרוטל
מלון של ישרוטלצילום: ניר קידר
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

האם רשות התחרות תשנה את דעתה ותאשר לרשת המלונות ישרוטל לנהל מלון נוסף באילת? ישרוטל ואיסתא מתכוונות לבנות ביחד מלון של 180 חדרים בעיר הדרומית, בהשקעה של כ-180 מיליון שקל. המלון מתוכנן להיבנות בשטח של כשני דונם שבו קיים היום מרכז מסחרי, הנמצא בין בתי המלונות דן והרודס.

מרשות התחרות נמסר כי העסקה טרם הוגשה לבחינה ולכן היא טרם נבדקה - אך היא מותנית באישור.

רשת ישרוטל מנהלת היום שמונה בתי מלון באילת, שמניבים לה יותר מ-50% מרווחיה. היא היתה יכולה לנהל תשעה בתי מלון אלמלא היתה רשות התחרות מאלצת אותה לסיים את פעילותה ב-2015 במלון הנסיכה, לאחר שדיויד גילה, מי שהיה באותו זמן הממונה על ההגבלים העסקיים (כיום רשות התחרות) הודיע כי הוא מתנגד למיזוג בין החברות ישרוטל ולקסן ישראל - הבעלים של מלון הנסיכה באילת.

החשש שעלה אז היה שהמיזוג יגדיל את נתח השוק של רשת ישרוטל ואת נתח השוק המצרפי של ישרוטל ו פתאל ביחס לבתי מלון ברמה גבוהה באילת. הגידול בנתחי השוק של רשתות אלו העלה חשש לפגיעה משמעותית בתחרות, וכמובן לעליית מחירים. מאז לא נפתחו בתי מלון נוספים באילת, כך שהסביבה המלונאית לא השתנתה.

ליאור רביב, מנכ"ל ישרוטל, אמר במסיבת העיתונאים שבה נחשף תכנון הקמת המלון: "אם מלון אגמים היה פורץ דרך כאשר הוקם, אז המלון החדש שלנו יהיה פורץ דרך בריבוע". באותו אירוע עידכן רביב כי הרשת מתכננת להקים עד 2025 עוד 10 מלונות ברחבי הארץ, בין היתר בתל אביב ובירושלים, כך שהיא תגיע ל-30 בתי מלון בסך הכל.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ