המאבק נגד סגירת שדה דב: אילת תושבת בשבוע הבא

ראשי הערים של אילת ותל אביב מתכוננים להסלמת המאבק ■ הלימודים בעיר הדרומית יושבתו, הכניסות אליה ייחסמו ושדה התעופה ייסגר

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שדה דב
שדה דבצילום: עופר וקנין

המאבק על סגירת שדה דב מחריף: על רקע הכוונה לסגור את השדה ביולי 2019, צפויה ביום שלישי הבא (12 במארס) השבתה של אילת מהשעה 10 בבוקר, שתכלול הפגנת המונים של תושבי העיר בשעה 11:30 בחזית שדה התעופה.

כל מערכת החינוך בעיר, למעט גני הילדים והחינוך המיוחד, תושבת. בשעה 8:00 בבוקר ייפתחו הלימודים בשיעורי מחנכים ומחנכות סביב המאבק. בשעה 11:00 יופסקו הלימודים, ובני הנוער יצעדו במרוכז ובליווי צוותי המורים לאורך שדרות התמרים עד למקום ההפגנה. הורים לתלמידי בתי הספר היסודיים יתבקשו לקחת את ילדיהם מבתי הספר ולהצטרף למפגינים. כמו כן ישבתו עובדי העירייה ומשרדי הממשלה, ייסגרו מעברי הגבול ושדה התעופה, האוטובוסים של אגד לא יפעלו, בית החולים יעבוד במתכונת שבת, ועוד.

תושבי חבל אילות ישתתפו גם הם במחאה, וינועו בכלי רכב לאורך כביש הערבה. קבלני העפר העובדים בשירות העירייה יפעילו עשרות כלים כבדים, באמצעותם ייסגרו הכניסות לעיר.

ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי
ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלויצילום: עופר וקנין

מחר יקיימו ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, וראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, מסיבת עיתונאים משותפת, בה יודיעו על הסלמת המאבק ויוצג מתווה חולדאי - המאפשר את פינוי שדה דב ממזרח, בניית כ-8,000 יחידות דיור והשארת מסלול צר ממערב על השטח הסמוך לחוף הים. כמו כן הם יודיעו על הקמת אוהל מחאה בשדה דב החל מיום חמישי הבא (17 במארס), ועל כך שהלוי מתכנן לשבות רעב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker