טיסה בינלאומית ראשונה תנחת מחר בנמל התעופה רמון

הטיסות יופעלו באופן מדורג, עד לסגירתו הסופית של שדה אילת ■ לרשות הנוסעים יוצעו שירותי הסעה מהעיר לנמל התעופה החדש ללא תשלום

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שדה תעופה רמון
שדה תעופה רמוןצילום: אייל טואג

טיסה בינלאומית תנחת מחר (ב') לראשונה בשדה התעופה החדש רמון. היא תתבצע על ידי חברת התעופה ריינאייר, ותנחת מפוזנאן שבפולין בשעה 17:25. הטיסה השנייה של אותה החברה תנחת בשעה 18:00 מפראג, צ'כיה.

הטיסות הבינלאומיות המסחריות יופעלו באופן מדורג, בדומה לטיסות הפנים ארציות, המופעלות רק אחת לשבוע עד לסגירתו הסופית של שדה אילת ב-18 במארס, ופתיחתו של רמון יום לאחר מכן בשעה 12:00 לפעילות מלאה. בשבוע הבא, ב-11 במארס, שוב ינחתו אותן הטיסות ברמון אבל רק ב-2 באפריל תועתק אליו כל פעילות הטיסות הבינלאומיות מעובדה.

לרשות הנוסעים לרמון יוצעו שירותי הסעה מנמל התעופה באילת ללא תשלום בתדירות של 15 דקות, החל משעתיים וחצי לפני מועד ההמראה המתוכנן. הן ייצאו ממגרש החניה הסמוך לנמל (בין הטרמינל לתחנת הדלק). ההסעות מרמון לאילת ייצאו ממגרש החניה הסמוך לאולם מקבלי הפנים. תושבי אילת יהיו פטורים מחניה למשך 36 שעות ברמון.

עם תחילת הפעילות המלאה של שדה רמון, אגד תפעיל ארבעה קווי תחבורה ציבורית מאילת לנמל התעופה ובחזרה, בתעריף הזהה לתעריף העירוני של אילת - 4.20 שקל. קו 31 מהשכונות הצפוניות וקו 32 מהשכונות הדרומיות, יפעלו בשעות הבוקר אל שדה התעופה ובערב חזרה לעיר לטובת תושבי העיר. קו 30 (קו ישיר) מהתחנה המרכזית וקו 50 מטאבה, דרך אזור המלונות, אל שדה התעופה, יפעלו ברוב שעות היום בתדירות של שתי נסיעות לשעה בכל קו. בחלק מהשעות תגדל התדירות בהתאמה ללוח הטיסות של השדה.

קו 397 של אגד מאילת לבאר שבע ייכנס לשדה התעופה ויאפשר הגעה משדה רמון למרכז הארץ. בחודשים הקרובים ייפתח קו חדש מאילת למצפה רמון, הכולל כניסה אל תוך השדה. בנוסף נבחנת אפשרות עתידית לפתיחת קו חדש גם למלונות ים המלח.

החודש תושק אפליקציה מיוחדת שתרכז מידע לגבי לוח הטיסות מרמון, חניונים, תחבורה ציבורית והדיוטי פרי בשדה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker