איי.אי.אס חתמה על הסכם עם משרד הביטחון לקבלת שירותים מבסיס עובדה עבור מתקן להשבחת מטוסים

המתקן ישתרע על שטח של 2,200 דונם, ויבוצעו בו פעולות השבחה ושימור של 500 כלי טיס ■ עלות הקמת הפרויקט מוערכת ב-100 מיליון דולר

רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטוס קרב ממריא מעובדהצילום: REUTERS
רינה רוזנברג קנדל

חברת איירפארק, החברה בת של איי.אי.אס החזקות , שנוסדה ב-2004 ונמצאת בשליטת חיים גייר (58.2%), חתמה היום (ד') על הסכם עם משרד הביטחון במסגרתו יאפשרו לה לעשות שימוש בבסיס עובדה. על רקע הדיווח מניית איי.אי.אס החזקות עלתה ב-2.4%. 

במיזם שיוקם ליד עובדה, צפוי להיבנות מתחם מטוסים, שישמש לחניה, שימור, שיפוץ, שדרוג, השבחה ופעילויות תעשייתיות אחרות, עבור כלי טיס מרחבי העולם. המתקן ישתרע על שטח של 2,200 דונם, ויבוצעו בו פעולות השבחה ושימור של 500 כלי טיס. עלות הקמת הפרויקט מוערכת ב-100 מיליון דולר.

ההסכם מול משרד הביטחון כולל בין היתר הסדרת פעולות תכנון והקמה של המיזם, ובתוך כך עבודות התאמה הנדרשות בבסיס עובדה, עבודות הקמת המיזם ונהלי עבודה להפעלת שדה התעופה עובדה בשעות שגרה ובשעות חירום.

במסגרת ההסכם קיימת הסדרה בין איירפארק לחיל האוויר בנוגע לשימוש בממשקים תפעוליים ותשתיתיים. ההסדרה כוללת נהלי תפעול אווירי, תפעול קרקעי, הכשרות ונהלים לשעת חירום.

מיקומו של המיזם נקבע בסמוך לשדה התעופה עובדה על מנת לאפשר נגישות קרובה לתשתיות בשדה התעופה ובגלל מזג האוויר היבש השורר באזור. לפי החברה, מתחמים מסוג זה מצויים בעיקר באזורים בעלי מזג אוויר דומה כמו מדבריות נבאדה ואריזונה בארה"ב. כמו כן, באחרונה הוקם מתחם דומה בספרד על ידי קבוצת חברות אשר בהן שותפה גם יצרנית המטוסים איירבאס.

"החברה רואה בהסכם אבן דרך משמעותית בשל העובדה שהוא מהווה מסגרת לשיתוף פעולה עם בסיס עובדה ומסדיר את מערכת הכללים ונהלי העבודה המהווים תנאי מהותי לקידומו של המיזם", נמסר מהחברה, "איירפארק ממשיכה לפעול להשלמת התיאומים הנדרשים מול משרדי הממשלה ורשויות המדינה השונות. יובהר ויודגש כי הליכי קידום המיזם מצויים בשלבי עבודה והצלחתם מותנית בהשלמת הליכים ועמידה בתנאים רבים, אשר השליטה עליהם אינה בידי החברה בלבד ואשר אין כל ודאות שיושלמו בהצלחה".

ענף התעופה העולמי נמצא בצמיחה בשנים האחרונות. לפי הערכות החברה, עד 2025 שוק השימור, השדרוג וההשבחה של כלי טיס אזרחיים צפוי להגיע ל-110 מיליארד דולר בשנה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker