"נזק של מיליוני שקלים": אתר החרמון צפוי לקבל פיצוי עבור סגירתו ליממה

בעקבות התקיפות בתחילת השבוע ומחשש לחידוש הירי הורה צה"ל לסגור את האתר המושלג למבקרים ■ בינתיים חודשה הפעילות בחרמון, אך ברשות המסים אומרים כי "על פניו האתר זכאי לפיצוי"

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חייל צה"ל באתר החרמון, ביום שני
חייל צה"ל באתר החרמון, ביום שניצילום: גיל אליהו

אתר החרמון צפוי לקבל פיצוי בגין סגירתו השבוע למבקרים בעקבות הוראות פיקוד העורף. בעקבות התקיפות בלילה שבין ראשון לשני השבוע, ומחשש לחידוש הירי, החליט צה"ל לסגור את האתר למבקרים למשך יממה - אך אתמול (ג') חזרה הפעילות לסדרה.

מרשות המסים נמסר כי "על פניו, בהתאם לתקנות, אתר החרמון זכאי לפיצוי, בגין אובדן ההכנסות בעקבות סגירת האתר בהנחיית פיקוד העורף". סגירת האתר התבצעה בשיא עונת התיירות וגרמה לאובדן הכנסות לאתר החרמון, שכן דווקא בימים אלו ישראלים רבים מצפינים לבלות באתר המושלג. הסגירה שלשום בוצעה בפתאומיות, ומטיילים רבים שכבר היו בדרכם לאתר ואפילו כבר הגיעו אליו, נאלצו לשוב על עקבותיהם מבלי להיכנס לאתר, לאחר שנתקלו בשער סגור".

אלון פרידמן, מנכ"ל אתר החרמון, מתכוון לפנות לרשות המסים בעניין בחודש הקרוב. "אין  לנו עדיין יכולת להגיד באיזה נזק מדובר, אבל ההערכה היא כי מדובר במיליוני שקלים. אם זה מיליון אחד או שניים או עשרה אנחנו נדע רק אחרי שנבדוק את הנושא לעומק. אני מאוד מקווה שלא יהיו בעיות בירוקרטיות בעניין, ונקבל את הפיצוי".

לא רק אתר החרמון ספג הפסדים כספיים כתוצאה מהסגירה באותו יום אלא גם מסעדות, בתי מלון ואטרקציות נוספות בסביבה, שנותרו במפתיע ללא לקוחות אף שביום שגרתי הם היו אמורים לארח מאות מבלים ומטיילים, אבל מכיוון שאלו עסקים שנפגעו באופן עקיף, לא ברור אם גם הם יפוצו. מרשות המסים נמסר כי "ככל שידוע לנו, הנחיית פיקוד העורף היתה רק לגבי סגירת אתר החרמון, ומכאן שעל פניו, אין זכאות לפיצוי למסעדות ואטרקציות באזור".

בילוי באתר החרמון כרוך בהוצאה כספית לא קטנה לגולשים, כך שגם סגירתו מלווה בהפסדים כספיים למפעילים: מחיר הכניסה לילד לאתר החרמון בעונה זו הוא 34 שקל, והמחיר למבוגר הוא 39 שקל. סקי-פס יומי לגולשים עולה 250 שקל, ויש אפשרות להפחית את ההוצאה ברכישת סקי-פס חצי יומי משעה 12:00 בצהריים בעלות של 200 שקל. מזחלות שלג או מזחלות אקסטרים מגדילות את ההוצאה בעוד 30 שקל, ומי שמגיע בלי ציוד סקי יצטרך להוסיף להוצאות מגלשיים, נעליים ומקלות - 150 שקל למבוגר ו-130 שקל לילד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker